Program

drukuj
ag, 28.05.2016

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na zajęcia Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku w roku akademickim 2018/2019. Poniżej znajdą Państwo odnośnik do aktualnego informatora, w którym nie tylko pełnym program wykładów, konwersatoriów, warsztatów, ale i zdjęcia z podróży naszych Słuchaczy w roku 2017/2018. Zapraszamy!

 

Zarząd TDW

 

 

Poniżej znajdą Państwo odnośnik do aktualnego informatora Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku na rok akademicki 2016/2017. Zachęcamy serdecznie do korzystania z internetowej wersji Informatora zawierającego pełny program wykładów, seminariów, warsztatów, propozycji wspólnych wyjazdów, a także zajęć tanecznych teatralnych i gimnastycznych. 

Zarząd TDW

 

 

 

Szanowni Słuchacze!

przygotowania informatora na rok akademicki 2016/2017 są na ukończeniu. W programie oprócz znanych Państwu zajęć przewidziano nowe - mamy nadzieję, że bardzo atrakcyjne - warsztaty, m.in. o tym jak wygląda posag panny młodej w Tadżykistanie i co tam robią mazowieckie łabędzie a także o Gruzji, Armenii, Mołdawii i Ukrainie - krajach, w których pracuje fundacja TDW. Czeka także Państwa odkrywanie nowego świata fotografii i filmu...

Szczegółowy informator opublikujemy niezwłocznie po zakończeniu prac.

W zakładce "informacje dla słuchaczy" znajdą Państwo ogłoszenie o nowym naborze i rozpoczęciu nowego roku akademickiego.

Zarząd TDW

 

Szanowni Słuchacze!

Dobiegł końca pełen wrażeń rok akademicki 2015/2016. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ten czas zechcieli spędzić wędrując nowymi ścieżkami wiedzy i przygód wyznaczanymi przez nasz Uniwersytet.

Nowy informator na rok akademicki 2016/2017 opublikujemy we wrześniu.

Zapraszamy na kolejne zajęcia w nowym roku akademickim.

Zarząd TDW

 

 

 

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Armenia: zwycięstwo bloku Paszyniana

W przedterminowych wyborach parlamentarnych w Armenii 9 grudnia zdecydowane zwycięstwo odniosła koalicja Mój Krok p.o. premiera kraju Nikola Paszyniana. Według nieoficjalnych wyników, podanych przez Centralną Komisję Wyborczą, uzyskała ona 70,4% głosów. W parlamencie znajdą się ponadto: Kwitnąca Armenia oligarchy Gagika Carukiana (8,3%) i Jasna Armenia Edmona Marukiana (6,4%). Poniżej progu (5% dla partii politycznych, a 7% dla koalicji) znalazła się była rządząca Republikańska Partia Armenii (4,7%), a także Dasznakcutiun (3,9%).

Kramp-Karrenbauer na czele CDU

Na zjeździe CDU w Hamburgu wybrano nową przewodniczącą partii. Została nią Annegret Kramp-Karrenbauer, która w drugiej turze uzyskała 517 głosów delegatów, pokonując Friedricha Merza (482 głosy). Kramp-Karrenbauer ma 56 lat, pochodzi z wielodzietnej rodziny. W 2009 r. została ministrem pracy, rodziny, polityki socjalnej i sportu Kraju Saary, a w 2011 r. premierem landu (ok. 1 mln mieszkańców). W 2011 r. została pierwszą kobietą na stanowisku przewodniczącej CDU w Kraju Saary. Od 1981 jest członkinią CDU, w tym młodzieżowej organizacji CDU Junge Union. Od 2001 r.

Zmiana władzy w niemieckiej CDU

Głównym punktem zjazdu partyjnego CDU w Hamburgu (6–8 grudnia) będą wybory przewodniczącego. Największe szanse na objęcie przewodnictwa w partii po kanclerz Angeli Merkel, która sprawowała tę funkcję 18 lat, ma troje kandydatów. Z opublikowanych sondaży wynika, że obecna sekretarz generalna CDU Annegret Kramp-Karrenbauer cieszy się największą popularnością wśród zwolenników partii: w sondażu z 23 listopada 38% sympatyków CDU chciałoby, aby została nową szefową tego ugrupowania.