Zmiany w harmonogramie listopadowych zajęć

drukuj
Barbara Słomka, 02.11.2016

Informuję, że nastąpiła zamiana terminu wykładu  "Losy artystycznej dynastii Krzesińskich" w ramach cyklu "Historia baletu", o którym opowie Joanna Sibilska-Siudym. Otóż zamiast 23 listopada, wykład ten odbędzie się 9 listopada. 

Dzień 9 listopada (środa) będzie obfitował w różnego typu zajęcia:

                                                                     godzina 10.00 - Warsztaty o krajach w których działa Towarzystwo Demokratyczne Wschód

                                                                     godzina 11.00 - Wykład -Historia baletu - "Losy artystycznej dynastii Krzesińskich"

                                                                     godzina 12.00 - Wykład - Medycyna - "Lepszy słuch kluczem do komfortowego życia"

                                                                    godzina 13.00 - Zajęcia pilates

Wykłady będą trwały po 45 minut.

Inaugurowane są zajęcia z pilatesu, które w każdą środę rozpoczynać się będą ok 12:15, po opuszczeniu sali przez słuchaczy (w tę środę wyjątkowo ok.13-tej). Proszę pamiętać o przyniesieniu wygodnego stroju, miękkiego obuwia i 5 złotych. (Za każde zajęcia będziemy regulować po 5 zł przed rozpoczęciem ćwiczeń). 

Proszę też nie zapomnieć o warsztatach fotograficznych we wtorek 8 listopada od godziny 10.00 do 12.00. 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.