Zmiany w harmonogramie listopadowych zajęć

drukuj
Barbara Słomka, 02.11.2016

Informuję, że nastąpiła zamiana terminu wykładu  "Losy artystycznej dynastii Krzesińskich" w ramach cyklu "Historia baletu", o którym opowie Joanna Sibilska-Siudym. Otóż zamiast 23 listopada, wykład ten odbędzie się 9 listopada. 

Dzień 9 listopada (środa) będzie obfitował w różnego typu zajęcia:

                                                                     godzina 10.00 - Warsztaty o krajach w których działa Towarzystwo Demokratyczne Wschód

                                                                     godzina 11.00 - Wykład -Historia baletu - "Losy artystycznej dynastii Krzesińskich"

                                                                     godzina 12.00 - Wykład - Medycyna - "Lepszy słuch kluczem do komfortowego życia"

                                                                    godzina 13.00 - Zajęcia pilates

Wykłady będą trwały po 45 minut.

Inaugurowane są zajęcia z pilatesu, które w każdą środę rozpoczynać się będą ok 12:15, po opuszczeniu sali przez słuchaczy (w tę środę wyjątkowo ok.13-tej). Proszę pamiętać o przyniesieniu wygodnego stroju, miękkiego obuwia i 5 złotych. (Za każde zajęcia będziemy regulować po 5 zł przed rozpoczęciem ćwiczeń). 

Proszę też nie zapomnieć o warsztatach fotograficznych we wtorek 8 listopada od godziny 10.00 do 12.00. 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.