Zaproszenie na wieczór filmowy 8 grudnia o godzinie 19.30 do kawiarni Mała Ziemiańska

drukuj
Barbara Słomka, 07.12.2016

Pan Michał Pieńkowski filmograf i starszy specjalista ds. przedwojennego zbioru filmowego zaprasza słuchaczy UOTW na spotkanie poświęcone przedwojennej Warszawie: 

 

NIEZAPOMNIANY WIECZÓR FILMOWY!!!

Ulice Twojego Miasta wspólnie z Filmoteką Narodową serdecznie zapraszamy na wspaniały wieczór w kawiarni Mała Ziemiańska!

Tym razem spotkanie będzie nosiło tytuł
"Zimowy wieczór filmowy w międzywojennym klimacie"

W przyciemnionej sali odbędzie się pokaz najciekawszych a zarazem wyjątkowych polskich kronik i reportaży! Jak bawili się przedwojenni strażacy? Jak wyglądał przedwojenny kabaret? Wszystko to zobaczycie Państwo już w najbliższy czwartek....
Nasi prowadzący opowiedzą o każdym filmie, a także o ciekawostkach z nimi związanych. Będzie też kilka słów o wielkich planach przebudowy południowych dzielnic miasta.
Tradycyjnie wieczór poprowadzą pasjonaci historii:
Jarosław Wojciechowski i Michał Pieńkowski.


Spotkanie odbędzie się w czwartek 8 grudnia o godzinie 19.30 przy ulicy Oleandrów 2/4 w wyjątkowo nastrojowej kawiarni "Mała Ziemiańska"


Wstęp kosztuje 10 zł.
Rezerwacja miejsc na www.iutm.pl lub przez Facebook.

PS. Można również przyjść przed spotkaniem, ale mogą Państwo dostać miejsca bardziej oddalone od sceny lub może ich zabraknąć

Serdecznie zapraszamy!

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy niezależne od rosyjskiej ropy

17 kwietnia premier Petr Fiala poinformował, że Czechy definitywnie zerwały zależność od dostaw rosyjskiej ropy. Tego dnia po raz pierwszy w historii kraj był zaopatrywany wyłącznie surowcem pochodzącym z innych niż Rosja państw i tylko – łączącymi się ze sobą – ropociągami TAL (z włoskiego portu Triest do południowych Niemiec) i IKL (z bawarskiego Ingolstadt do Czech). Jest to rezultat wdrożenia – zatwierdzonego jesienią 2022 r. – projektu TAL-PLUS, który znacząco zwiększył możliwość transportu surowca tą trasą (zob.

Rozmieszczenie europejskich sił wsparcia na Ukrainie: instrument polityczny czy wojskowy?

Od marca pod egidą Francji i Wielkiej Brytanii trwają prace koalicji chętnych – grupy państw europejskich i partnerów spoza Europy – nad przygotowaniem koncepcji rozmieszczenia zachodnich sił wsparcia na Ukrainie po zakończeniu działań wojennych. To kolejna, dotychczas najkonkretniejsza faza toczącej się od jesieni ub.r. debaty na ten temat. Ostatnie spotkanie tego grona miało miejsce 10 kwietnia w kwaterze głównej NATO.

Nowy rząd w Serbii: żadnych ustępstw wobec protestujących

16 kwietnia parlament Serbii zatwierdził skład nowej rady ministrów, na której czele stanął Đuro Macut. Zastąpi on dotychczasowego premiera i lidera rządzącej Serbskiej Partii Postępowej (SNS) Miloša Vučevicia, który 28 stycznia ogłosił złożenie rezygnacji w związku z pobiciem protestujących studentów przez osoby blisko z nim powiązane (zob. Dymisja premiera Serbii: nieudana próba wygaszenia protestów).