ZAPROSZENIE NA WARSZTATY LALKARSKIE

drukuj
Barbara Słomka, 04.08.2017

Dzień dobry,

 
Fundacja Po Pierwsze Edukacja, znajdująca się w centrum Warszawy, organizuje bezpłatne warsztaty tworzenia lalek. Chcemy zaprosić na nie osoby w różnym wieku i zachęcić do wspólnego spotkania i pobudzenia twórczości.
 
Zajęcia poprowadzą dwie siostry, pasjonujące się na co dzień lalkarstwem, wymyślające co raz to nowe postaci. 
 
Warsztaty rozpoczną się 9/08 o 17:30 - 19:00 i potrwają do końca sierpnia. Będziemy się spotykać w każdą środę.
Miejsce: Szpitalna 5/5
 
Ilość miejsc ograniczona, więc konieczne jest zgłoszenie udziału na adres mailowy : biuro@popierwszeedukacja.org lub telefonicznie: 662055596. 
 
Pozdrawiam serdecznie,
Maria Krajewska
Fundacja Po Pierwsze Edukacja

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.