Zaproszenie do projektu : wyzwanie czytelnicze "6/60"

drukuj
Barbara Słomka, 16.12.2019

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyzwaniu czytelniczym  "6/60" fundacji EDICO. 

Wyzwanie polega na wprowadzeniu prostego rytuału codziennego czytania 6 stron z zaproponowanej listy książek. Czytamy sobie, dzieciom, wnukom. Zwracamy uwagę na znaczenie głośnego czytania, jego bezcenny wpływ na rozwój dzieci oraz budowanie więzi rodzinnych i społecznych. Akcja rozpoczęła się 10 grudnia się i potrwa 60 dni.

Największym atutem projektu jest przygotowana z naszymi ekspertami lista ponad 100 książek dla czytelników w różnym wieku, doskonały pomysł na świąteczny prezent. Znajdują się na niej zarówno nowości wydawnicze, jak i klasyka, literatura europejska i ta mniej znana, z innych kontynentów. Kryterium wyboru stał się wysoki poziom literacki oraz uznanie czytelników. Dla wielu z nas są to książki życia – ważne, mądre, inspirujące, zabawne.

Aby otrzymać listę, wejdź na stronę, podaj maila i imię, a wyślemy ją do Ciebie:

http://fundacjaedico.pl/

Chcemy z nią dotrzeć do szerokiego grona przyjaciół i znajomych, bo to wyzwanie to nie tylko zabawa, ale walka o ważny nawyk codziennego czytania.

Czytanie wzbogaca, pobudza do twórczego myślenia, kształtuje osobowość, rozwija pasje i wyobraźnię, wzmacnia poczucie własnej wartości i buduje kompetencje społeczne. Książka to jedyne medium, które ma moc transformacyjną.

Nasze wyzwanie także na FB:

https://www.facebook.com/events/287854188806615/

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa

Edyta Plich 

prezes fundacji Edico

tel. 602 385 342

fundacjaedico.pl

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy niezależne od rosyjskiej ropy

17 kwietnia premier Petr Fiala poinformował, że Czechy definitywnie zerwały zależność od dostaw rosyjskiej ropy. Tego dnia po raz pierwszy w historii kraj był zaopatrywany wyłącznie surowcem pochodzącym z innych niż Rosja państw i tylko – łączącymi się ze sobą – ropociągami TAL (z włoskiego portu Triest do południowych Niemiec) i IKL (z bawarskiego Ingolstadt do Czech). Jest to rezultat wdrożenia – zatwierdzonego jesienią 2022 r. – projektu TAL-PLUS, który znacząco zwiększył możliwość transportu surowca tą trasą (zob.

Rozmieszczenie europejskich sił wsparcia na Ukrainie: instrument polityczny czy wojskowy?

Od marca pod egidą Francji i Wielkiej Brytanii trwają prace koalicji chętnych – grupy państw europejskich i partnerów spoza Europy – nad przygotowaniem koncepcji rozmieszczenia zachodnich sił wsparcia na Ukrainie po zakończeniu działań wojennych. To kolejna, dotychczas najkonkretniejsza faza toczącej się od jesieni ub.r. debaty na ten temat. Ostatnie spotkanie tego grona miało miejsce 10 kwietnia w kwaterze głównej NATO.

Nowy rząd w Serbii: żadnych ustępstw wobec protestujących

16 kwietnia parlament Serbii zatwierdził skład nowej rady ministrów, na której czele stanął Đuro Macut. Zastąpi on dotychczasowego premiera i lidera rządzącej Serbskiej Partii Postępowej (SNS) Miloša Vučevicia, który 28 stycznia ogłosił złożenie rezygnacji w związku z pobiciem protestujących studentów przez osoby blisko z nim powiązane (zob. Dymisja premiera Serbii: nieudana próba wygaszenia protestów).