Spacer po Puszczy już we wtorek 6 listopada i bezpłatne wykłady w GUS-ie 29.11.18 oraz 14.02.19 r

drukuj
Barbara Słomka, 04.11.2018

W najbliższy wtorek 6 listopada odbędzie się spacer po Puszczy Kampinowskiej ok 6 do 8 km, który poprowadzi tradycyjnie pan Wiesiek. Zbiórka o godzinie 10.45 na pętli autobusu nr 110 przy Metrze Marymont. Autobus odjedzie o godzinie 11.05.  Prognozy mówią, że pogoda będzie bardzo ładna. Wiesia przypomina o wygodnym obuwiu, zabraniu czegoś do zjedzenia i do picia. Nawet, jeżeli ktoś zdecyduje się na ten spacer w ostatniej chwili, również może się wybrać - ZAPRASZAMY!!!!,    

 

W dniu 29 listopada w czwartek o godz 11,00 w bibliotece GUS_u Al.Niepodległości 208.odbędzie się wykład na temat "Główny Urząd Statystyczny jakiego nie znacie".  W środę 7 listopada po wykładzie w OSiRze koleżanka Basia Dowgird będzie zapisywać chętnych. 

Następny, planowany wykład w GUS-ie odbędzie się w dniu 14 lutego 2019 roku  w czwartek o godz. 11,00 , a temat to "Rachunki narodowe, czym są, jak je liczymy i po co?"

Można zapisać się na oba wykłady jednocześnie.

Wykłady w GUS-is są BEZPŁATNE.

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.