Spacer po Puszczy już we wtorek 6 listopada i bezpłatne wykłady w GUS-ie 29.11.18 oraz 14.02.19 r

drukuj
Barbara Słomka, 04.11.2018

W najbliższy wtorek 6 listopada odbędzie się spacer po Puszczy Kampinowskiej ok 6 do 8 km, który poprowadzi tradycyjnie pan Wiesiek. Zbiórka o godzinie 10.45 na pętli autobusu nr 110 przy Metrze Marymont. Autobus odjedzie o godzinie 11.05.  Prognozy mówią, że pogoda będzie bardzo ładna. Wiesia przypomina o wygodnym obuwiu, zabraniu czegoś do zjedzenia i do picia. Nawet, jeżeli ktoś zdecyduje się na ten spacer w ostatniej chwili, również może się wybrać - ZAPRASZAMY!!!!,    

 

W dniu 29 listopada w czwartek o godz 11,00 w bibliotece GUS_u Al.Niepodległości 208.odbędzie się wykład na temat "Główny Urząd Statystyczny jakiego nie znacie".  W środę 7 listopada po wykładzie w OSiRze koleżanka Basia Dowgird będzie zapisywać chętnych. 

Następny, planowany wykład w GUS-ie odbędzie się w dniu 14 lutego 2019 roku  w czwartek o godz. 11,00 , a temat to "Rachunki narodowe, czym są, jak je liczymy i po co?"

Można zapisać się na oba wykłady jednocześnie.

Wykłady w GUS-is są BEZPŁATNE.

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.