Zaparaszamy na zajęcia na UOTW

drukuj
ag, 17.09.2016

Jak być szczęśliwym, dlaczego w Gruzji tak ważny jest stół, czym się różni mołdawska zama od naszego rosołu i co w posagu wnosi panna młoda w Tadżykistanie - między innymi o tym będzie można posłuchać w nowym roku akademickim Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku. Inauguracja w środę 12 października 2016 r., zapisy nowych słuchaczy 5 października

Odkrywanie nowego świata fotografii i filmu, nowe wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, stałe wykłady od lat cieszące się dużym powodzeniem - to czeka naszych słuchaczy Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku. Dlaczego Gruzini wznoszą toast za Pana Boga i świętych, co w posagu panny młodej w Tadżykistanie robią mazowieckie łabędzie - o tym będziemy opowiadać. 

Zapraszamy na inaugurację nowego roku do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Warszawie przy ul. Polnej 7a w środę 12 października. Szczególnie serdecznie zapraszamy nowych słuchaczy. Zapisy 5 października w godz. 10.00 - 13.00, również w OSiR przy ul. Polnej 7a. Szczegółowe informacje na temat inauguracji i zapisów znajdą Państwo w zakładce UOTW "informacje dla słuchaczy".

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Turcja: przyspieszenie dywersyfikacji źródeł dostaw gazu

Od początku 2019 roku widoczna jest skokowa zmiana w strukturze importu gazu przez Turcję. Według szacunków branżowego portalu ICIS w styczniu–lutym br. Turcja kupiła prawie tyle ładunków LNG co w całym 2018 roku i kupuje kolejne na rynku krótkoterminowym/spotowym. Równocześnie widoczne jest niespotykane do tej pory zmniejszenie importu gazu przez biegnący z Rosji przez Ukrainę, Mołdawię, Rumunię i Bułgarię gazociąg transbałkański.

Fidesz zawieszony w prawach członka EPP

20 marca Zgromadzenie Polityczne Europejskiej Partii Ludowej (EPP) zdecydowaną większością głosów (190 do 3) podjęło decyzję, zgodnie z którą węgierski Fidesz w trybie natychmiastowym utracił prawa wynikające z członkostwa w EPP. Węgrzy nie mogą uczestniczyć w partyjnych spotkaniach, głosować ani wyznaczać kandydatów z wnioskiem o poparcie przez EPP.

Protesty w Serbii – gra na przesilenie

W Serbii od listopada 2018 roku co weekend odbywają się protesty gromadzące po kilkanaście tysięcy osób. Demonstrujący domagają się dymisji rządu i prezydenta oraz demokratyzacji systemu politycznego i przeprowadzenia wolnych wyborów. Rząd przyjął strategię na przeczekanie: odmawia rozmów z protestującymi, licząc, że z czasem demonstracje stopniowo będą wygasać. Z kolei w ruchu protestu, który początkowo był oddolną inicjatywą aktywistów, coraz większą rolę odgrywają opozycyjne partie, które starają się kontynuować tracące już impet demonstracje.