Rozpoczynamy nowy rok akademicki UOTW

drukuj
ag, 17.09.2016

Jak być szczęśliwym, dlaczego w Gruzji tak ważny jest stół, czym się różni mołdawska zama od naszego rosołu i co w posagu wnosi panna młoda w Tadżykistanie - między innymi o tym będzie można posłuchać w nowym roku akademickim Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku. Inauguracja w środę 12 października 2016 r., zapisy nowych słuchaczy 5 października

Odkrywanie nowego świata fotografii i filmu, nowe wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, stałe wykłady od lat cieszące się dużym powodzeniem - to czeka naszych słuchaczy Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku. Dlaczego Gruzini wznoszą toast za Pana Boga i świętych, co w posagu panny młodej w Tadżykistanie robią mazowieckie łabędzie - o tym będziemy opowiadać. 

Zapraszamy na inaugurację nowego roku do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Warszawie przy ul. Polnej 7a w środę 12 października. Szczególnie serdecznie zapraszamy nowych słuchaczy. Zapisy 5 października w godz. 10.00 - 13.00, również w OSiR przy ul. Polnej 7a. Szczegółowe informacje na temat inauguracji i zapisów znajdą Państwo w zakładce UOTW "informacje dla słuchaczy".

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Finlandia: podejrzane rosyjskie nieruchomości

W ubiegłym tygodniu w światowych mediach pojawiły się spekulacje na temat „tajnych baz” rosyjskiego wywiadu wojskowego w Finlandii, które miały być tworzone pod przykrywką działalności należącej do rosyjskiego przedsiębiorcy spółki Airiston Helmi, zajmującej się obrotem nieruchomościami i turystyką. Dywagacje te są związane z szeroko zakrojoną operacją przeszukania 17 nieruchomości Airiston Helmi, przeprowadzoną przez fińskie Biuro Policji Kryminalnej w dniach 22–23 września br.

Koalicja kontynuacji w Bawarii

6 listopada w parlamencie związkowym Bawarii koalicja CSU i Wolnych Wyborców (Freie Wähler – FW) wybrała dotychczasowego premiera landu Markusa Södera (CSU) na kolejną kadencję. Koalicja dysponuje większością 112 z 205 deputowanych. Jest to drugi rząd koalicyjny w Bawarii w okresie ponad pięćdziesięciu lat. W nowym gabinecie FW uzyskali trzy ministerstwa, w tym stanowisko wicepremiera i połączony resort gospodarki, energetyki i rolnictwa dla przewodniczącego partii Huberta Aiwangera. Oprócz tego FW będą zarządzać ministerstwami edukacji i środowiska.

Przedterminowe wybory w Armenii – gambit Paszyniana

1 listopada prezydent Armenii Armen Sarkisjan podpisał dekret o rozwiązaniu parlamentu. Nowe wybory do Zgromadzenia Narodowego odbędą się 9 grudnia. Zgodnie z konstytucją doszło do rozwiązania izby po tym, jak w ciągu dwóch tygodni deputowani po raz drugi nie wybrali kandydata na premiera. O urząd ubiegał się jedynie obecny szef rządu Nikol Paszynian. Spośród 105 posłów zasiadających w parlamencie 11 wstrzymało się od głosu, pozostali nie wzięli udziału w głosowaniu.