Zaparaszamy na zajęcia na UOTW

drukuj
ag, 17.09.2016

Jak być szczęśliwym, dlaczego w Gruzji tak ważny jest stół, czym się różni mołdawska zama od naszego rosołu i co w posagu wnosi panna młoda w Tadżykistanie - między innymi o tym będzie można posłuchać w nowym roku akademickim Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku. Inauguracja w środę 12 października 2016 r., zapisy nowych słuchaczy 5 października

Odkrywanie nowego świata fotografii i filmu, nowe wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, stałe wykłady od lat cieszące się dużym powodzeniem - to czeka naszych słuchaczy Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku. Dlaczego Gruzini wznoszą toast za Pana Boga i świętych, co w posagu panny młodej w Tadżykistanie robią mazowieckie łabędzie - o tym będziemy opowiadać. 

Zapraszamy na inaugurację nowego roku do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Warszawie przy ul. Polnej 7a w środę 12 października. Szczególnie serdecznie zapraszamy nowych słuchaczy. Zapisy 5 października w godz. 10.00 - 13.00, również w OSiR przy ul. Polnej 7a. Szczegółowe informacje na temat inauguracji i zapisów znajdą Państwo w zakładce UOTW "informacje dla słuchaczy".

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kazachstan: drugi etap kontrolowanej sukcesji

9 czerwca w Kazachstanie odbyły się przedterminowe wybory prezydenckie. Zgodnie z oficjalnymi wynikami opublikowanymi przez Centralną Komisję Wyborczą zwyciężył w nich Kasym-Żomart Tokajew. W marcu br. został namaszczony na następcę przez ustępującego Nursułtana Nazarbajewa i jako przewodniczący Senatu objął urząd prezydenta. Tokajew otrzymał 70,6% głosów przy frekwencji ponad 77%. Najważniejszy kontrkandydat Amirżan Kosanow zdobył ponad 16% głosów. Misja obserwacyjna OBWE potwierdziła szereg naruszeń w trakcie wyborów (m.in.

Rosja: sprawa Gołunowa i sukces presji społecznej

6 czerwca w Moskwie zatrzymano, pod zarzutem handlu narkotykami, Iwana Gołunowa, dziennikarza śledczego specjalizującego się w badaniu korupcji w strukturach państwowych. Sąd zastosował wobec niego areszt domowy. Sprawa Gołunowa wywołała w Rosji duży rezonans społeczny i środowiskowy – w jego obronie wystąpiło wielu dziennikarzy i osób publicznych, w tym bliskich władzy, a nawet polityków. Trzy opiniotwórcze dzienniki – „Wiedomosti”, „Kommersant” i „RBK” – zamieściły na pierwszej stronie jednolite oświadczenie, żądające przeprowadzenia przejrzystego śledztwa.

Czechy: premier Babiš i konflikt interesów pod lupą Komisji Europejskiej

Komisja Europejska na przełomie maja i czerwca wysłała do Czech wstępne wersje raportów z dwóch audytów, z których wynika, że Andrej Babiš łamie krajowe i unijne prawo dotyczące konfliktu interesów. Babiš jako premier ma wpływ na czeski system zarządzania funduszami unijnymi, a jednocześnie jest ich beneficjentem poprzez koncern Agrofert (potentat na rynku rolno-spożywczym i chemicznym), który, jak wynika z raportu, został w 2017 roku jedynie formalnie przekazany do funduszy powierniczych.