Przypominajka dla słuchaczy UOTW

drukuj
Barbara Słomka, 09.04.2019

Przypominam Państwu, że jutro (środa 10 kwiecień) o godzinie 10-tej są warsztaty w OSiRze na Polnej na drugim piętrze. Na zajęciach pani Małgorzata Stanowska pokaże prezentacje i opowie o działalności Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Chinach. Myślę, że chętnie dowiemy się, co robią seniorzy na UTW w tak odległym od nas kulturowo kraju.

Jutro też kol. Basia Niemczewska będzie zbierała po 100 zł. od tych, którzy zapisali się na wycieczkę do Sandomierza. W godzinach 10.00 - 10.45 wpłacają ci, którzy nie pójdą na warsztaty, natomiast pozostali po wykładzie dr Włodarka, czyli po 12-tej, przed pilatesem. 

Uwaga, jest to jedyny termin wpłaty na tę wycieczkę.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.