Komunikat dla słuchaczy wybierających się do Sanatorium Przy Tężni w Inowrocławiu

drukuj
Barbara Słomka, 08.01.2018
wyjazd z Warszawy:
Spotykamy się na Placu Bankowym (jak zwykle za pomnikiem Słowackiego przed ul. Elektoralną)  dnia 14 stycznia (w najbliższą niedzielę) o godzinie 8-mej rano. Autokar ruszy o godzinie 8.15. Należy mieć przy sobie 100 zł. (opłata za przejazd w dwie strony autokarem) i zapłacić w czasie podróży.
 
Po dojechaniu na miejsce w recepcji otrzymamy klucze do już wcześniej wyznaczonych pokoi (lista osób w każdym pokoju została już przesłana), pokazując dowody osobiste (jeżeli dobrze pamiętam). Następnie po szybkim zakwaterowaniu schodzimy na obiad, który będzie na nas czekał. Dalsze procedury postępowania zostaną nam przekazane na miejscu np.termin i numer pokoju, gdzie mamy udać się do lekarza. Przypominam, aby zabrać ze sobą wyniki badań, czy prześwietleń kręgosłupa, które pomogą lekarzowi na miejscu wybrać najbardziej odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne dla każdego kuracjusza. Opłata za cały pobyt w sanatorium, to 1400 zł. przy czym już poszła zaliczka w wysokości 400 zł, czyli pozostaje do zapłacenia 1000 zł. Tę kwotę należy uiścić w recepcji sanatorium w gotówce, lub kartą w ciągu kilku dni od przyjazdu (tak było w zeszłym roku).
Koniecznie proszę pamiętać o zabraniu leków na cały pobyt tj 14 dni, które Państwo codziennie stosujecie. 
Ponadto kto ma kijki do nording walking, polecam zabrać, gdyż jest tam duży park i dalsze duże tereny, które można wykorzystać do wygodniejszego i szybszego spacerowania. 
Ponieważ będziemy w okresie karnawałowym, polecam też zabrać lekki strój do tańca i np. balerinki (wygodne obuwie), bo w ramach ćwiczeń będziemy codziennie tańczyć w sali, gdzie gra zespół na żywo (tak było w zeszłym roku) dostaniemy też podobno instruktora tańca latino (już z góry się cieszymy).
 W zeszłym roku w pokojach był czajnik, po 2 ręczniki, szlafrok, pościel wymieniana, szklanki, lodówka, radio, telewizor, suszarka do włosów.
 
A teraz powrót: przewidziany jest na 28 stycznia po śniadaniu. Przypuszczalnie w Warszawie będziemy ok 14, 15-tej. Oczywiście wszystko zależy od warunków i długości postojów w czasie podróży. 
Po więcej informacji proszę ewentualnie zgłaszać się do naszej szefowej Eli tel: 600 314 144.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.