Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu

drukuj
Barbara Słomka, 18.11.2018

Chciałam Państwu przypomnieć, jakie zajęcia czekają na nas w najbliższych dniach.

Jutro, tj. w poniedziałek spotykamy się w Zamku Królewskim o godzinie 11-tej na wykładzie, który poprowadzi pan Daniel Artymowski,

 O 18-tej również w poniedziałek, jak wcześniej pisałam, Kawiarnia Naukowa w Pałacu Staszica. Tematem "Wikipedia, a Akademia".

Wtorek, to zajęcia taneczne o 9-tej. 

Środa jest bogata w wydarzenia:

10-tej zapraszamy wszystkich na spektakl pt. "Drogi do wolności" w wykonaniu naszej grupy teatralnej. Liczymy, że zaszczycicie Państwo nas swoją obecnością. 

11-tej zaplanowany jest wykład członka naszej Rady Naukowej, prof. dr hab. Jerzego Tyszkiewicza, 

 O 11:45 debata na temat strategii ochrony przed dezinformacją w mediach, którą poprowadzi pan Andrzej Godlewski.  

Ok. 13-tej dla chętnych pilates. 

Czwartek  o 11- tej w Collegium Bobolanum- konwersatorium - prowadzi oj. Oszajca

Piątek dla chętnych pilates o 12-tej.

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.