Our team

drukuj
asd1, 17.10.2015

Our team:

 

Aleksandra Kujawska, Chairwoman of the Board

akujawska@tdw.org.pl

 

Agnieszka Nowińska, Deputy Chairwoman of the Board - Georgia, Armenia, Belarus

anowinska@tdw.org.pl

 

Aleksandra Grabowska - Henschel, Secretary of the Board – Georgia, Armenia, Tajikistan

agrabowska@tdw.org.pl

 

Małgorzata Biczyk - Tajikistanmbiczyk@tdw.org.pl

 

Paweł Kost - Ukraine / pkost@tdw.org.pl

 

Elżbieta Kowalska – Center of Education and Activation of Seniors/ ekowalska@tdw.org.pl

 

Rostysław Kramar - Ukraine / rkramar@tdw.org.pl

język polskijęzyk angielski

Ośrodek Studiów Wschodnich

Niemcy: walka o suwerenność cyfrową

Federalny Urząd Antymonopolowy 7 lutego nakazał portalowi społecznościowemu Facebook (FB) zmianę dotychczasowych praktyk pozyskiwania danych użytkowników ze źródeł zewnętrznych (innych niż FB stron internetowych czy aplikacji) bez wyraźnego wyrażenia na to zgody przez użytkownika. Zdaniem urzędu FB nadużywa w ten sposób swojej dominującej pozycji na rynku i dopuszcza się nieuczciwej konkurencji, a użytkownicy serwisów tracą kontrolę nad sposobem wykorzystywania ich danych.

Węgry wobec oferty ocieplenia stosunków amerykańsko-węgierskich

11 lutego sekretarz stanu USA Mike Pompeo odwiedził Budapeszt w ramach wizyty w Europie. Była to pierwsza wizyta sekretarza stanu USA na Węgrzech od 2011 roku. Pompeo spotkał się z premierem Viktorem Orbánem, ministrem spraw zagranicznych oraz ministrem obrony. Głównymi tematami rozmów były stosunki węgiersko-amerykańskie, kwestia współpracy w zakresie obronności, bezpieczeństwo energetyczne, wsparcie dla Ukrainy oraz walka z wpływami Rosji i Chin. Pompeo spotkał się również z przedstawicielami organizacji pozarządowych, w tym m.in.

Bułgarskie zabiegi o realizację europejskiej nitki TurkStreamu

31 stycznia bułgarski państwowy operator systemu przesyłowego Bulgatransgaz poinformował o pozytywnym zakończeniu wiążącej procedury badania zapotrzebowania rynku na moce przesyłowe (tzw. open season) planowanego nowego gazociągu tranzytowego, który ma biec przez Bułgarię od granicy z Turcją do granicy z Serbią. Połączenie to miałoby przesyłać rosyjski gaz do Europy Południowej i Środkowej z gazociągu TurkStream łączącego rosyjski port Anapa z tureckim Kıyıköy przez Morze Czarne.