Przygotowanie gruzińskich gazet lokalnych do wprowadzenia systemu pozyskiwania ogłoszeń drobnych (2013)

drukuj
ag, 10.05.2016

Projekt był skierowany do gruzińskich gazet lokalnych, ukazujących się w różnych regionach Gruzji, z którymi współpracujemy od 2007 roku. Działania prowadzone w 2013 roku były kontynuacją działań z 2012 roku związanych z wprowadzeniem w gruzińskich wydawnictwach systemów gwarantujących stabilny i stały przychód: system kolportażu własnego i system pozyskiwania ogłoszeń drobnych

W ramach projektu odbyły się:

indywidualne konsultacje z wydawcami gruzińskich gazet lokalnych, podczas których trenerzy i eksperci analizowali z gruzińskimi wydawcami problemy, które pojawiły się przy wprowadzaniu systemu kolportażu własnego;

wizyty studyjne w 2 wydawnictwach lokalnych w Polsce (Nowy Wyszkowiak i To i Owo / Legionowo). Głównym tematem wizyt był system pozyskiwania ogłoszeń drobnych w lokalnych polskich wydawnictwach. Czy ofertę ogłoszeń drobnych powinno kierować się do firm? Czym kierują się władze gminy wybierając gazetę, w której zamieszczą ogłoszenia? Czy drobne ogłoszenia powinny znajdować się w jednym miejscu w gazecie? - te i inne pytania padały podczas wizyty.

warsztat dot. organizacji systemu pozyskiwania ogłoszeń drobnych, podczas którego gruzińscy wydawcy poznali sposoby pozyskiwania ogłoszeń, dowiedzieli się jak stworzyć cennik oraz jak zorganizować pracę biura ogłoszeń drobnych. Uczestnicy szkolenia otrzymali narzędzie internetowe stworzone specjalnie dla nich: program do prowadzenia bazy danych ogłoszeniodawców.

W ramach projektu utworzona została platforma szkoleniowa on-line. Platforma to miejsce, gdzie uczestnicy projektu mają dostęp do wszystkich materiałów i dokumentów dotyczących tematyki naszych projektu. Przede wszystkim jednak jest to miejsce wymiany doświadczeń wydawców i redaktorów gruzińskich mediów lokalnych między sobą i wspólnie z wydawcami z Polski. Na forum działającym w ramach platformy udzielają się eksperci – wydawcy polskich niezależnych gazet lokalnych, którzy zaangażowani się w realizację projektów medialnych prowadzonych przez TDW w Gruzji.

Gazety uczestniczące w projekcie:

Guriis Moambe - Ozurgeti, Kakhetis Khma - Gurjaani, Kartlis Khma - Gori, Mtavari Samegrelo - Poti, Rustavis Ambebi - Rustavi, Samkhretis Karibche - Akhaltsikhe, Trialetis Expressi - Tzalka, Khalkhis Gazeti - Gori, Zugdidelebi - Zugdidi, Speqtri - Gurjaani, Chemi Kharagauli - Kharagauli, Tkibuli Droit - Tkibuli.

Projekt realizowany we współpracy z partnerską organizacją gruzińską Kaukaskie Centrum Dziennikarzy był finansowany ze środków programu Wsparcie Demokracji finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 2013 r.
oraz amerykańskiej fundacji National Endowment for Democracy

 


                          

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Energetyczny szantaż Kremla. 274. dzień wojny

23 listopada Rosjanie przeprowadzili kolejny zmasowany atak na obiekty infrastruktury krytycznej Ukrainy. Według ukraińskiego Sztabu Generalnego łączna liczba uderzeń rakietowych wyniosła 78. Obrońcy mieli zestrzelić 51 z 67 wykorzystanych przez wroga pocisków manewrujących oraz 5 z 10 dronów uderzeniowych Lancet. Głównym celem ataku był Kijów i jego okolice, na które wypuszczono 30 rakiet (20 z nich miało zostać strąconych). Trafiono co najmniej 16 obiektów energetycznych (elektrociepłowni, elektrowni wodnych i podstacji) w Kijowie i ośmiu obwodach.

Niemcy: nacjonalizacja gazowych aktywów Gazpromu

14 listopada Federalne Ministerstwo Gospodarki i Ochrony Klimatu (BMWK) wydało zarządzenie dotyczące nacjonalizacji spółki Securing Energy for Europe GmbH (SEFE), która skupia gazowe aktywa Gazpromu w Niemczech i do czerwca działała pod nazwą Gazprom Germania. W kwietniu Berlin przejął kontrolę nad firmą, przekazując ją pod zarząd powierniczy Federalnej Agencji Sieci (BNetzA).

Wynik arbitrażu między Gazpromem i Gasumem: sprzeczne oświadczenia firm

16 listopada Gazprom poinformował, że zgodnie z orzeczeniem Trybunału Arbitrażowego fińska firma Gasum jest zobowiązana uregulować na rzecz rosyjskiego koncernu należność w wysokości 300 mln euro za zakontraktowany i nieodebrany gaz (klauzula take or pay). Według Gazpromu wspomniany organ potwierdził legalność wstrzymania przez Rosjan dostaw surowca do Finlandii, gdy tamtejszy kontrahent odmówił dokonywania płatności w rublach. Zmiana mechanizmu rozliczeniowego wynikała z podpisanego 31 marca br.