Gruzja - gazety lokalne w mobilnej rzeczywistości (2015)

drukuj
ag, 27.05.2016

Celem kolejnego projektu w Gruzji było wsparcie gruzińskich wydawnictw lokalnych w zakresie rozwoju wersji mobilnych lokalnych portali informacyjnych. W efekcie lokalne społeczności otrzymały możliwość szerszego dostępu do rzetelnej, obiektywnej i szybkiej informacji a także możliwość szybkiego rozpowszechniania swoich opinii.

W ramach projektu strony internetowe gruzińskich wydawnictw lokalnych, które były odbiciem wydań papierowych, zmieniliśmy  w lokalne portale informacyjne, będące oddzielnym produktem, opartym na szybkiej informacji oraz interaktywności z czytelnikami.

Nasze działania polegały na przeprowadzeniu ­warsztatu dla redaktorów technicznych, podczas którego zostały zbudowane wersje mobilne lokalnych portali; dwóch warsztatów dla reaktorów naczelnych i młodych dziennikarzy; konkursu dotyczącego publikacji internetowych a także wizyty gruzińskich dziennikarzy w polskich redakcjach lokalnych.

Projekt pn.: "Gruzja – gazety lokalne w mobilnej rzeczywistości" prowadzony przez Fundację Towarzystwo Demokratyczne Wschód we współpracy z partnerską organizacją gruzińską: Kaukaskie Centrum Dziennikarzy był finansowany ze środków Programu "Wsparcie Demokracji" finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w 2015 roku oraz w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności "Przemiany w Regionie" – RITA, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji

          

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Energetyczny szantaż Kremla. 274. dzień wojny

23 listopada Rosjanie przeprowadzili kolejny zmasowany atak na obiekty infrastruktury krytycznej Ukrainy. Według ukraińskiego Sztabu Generalnego łączna liczba uderzeń rakietowych wyniosła 78. Obrońcy mieli zestrzelić 51 z 67 wykorzystanych przez wroga pocisków manewrujących oraz 5 z 10 dronów uderzeniowych Lancet. Głównym celem ataku był Kijów i jego okolice, na które wypuszczono 30 rakiet (20 z nich miało zostać strąconych). Trafiono co najmniej 16 obiektów energetycznych (elektrociepłowni, elektrowni wodnych i podstacji) w Kijowie i ośmiu obwodach.

Niemcy: nacjonalizacja gazowych aktywów Gazpromu

14 listopada Federalne Ministerstwo Gospodarki i Ochrony Klimatu (BMWK) wydało zarządzenie dotyczące nacjonalizacji spółki Securing Energy for Europe GmbH (SEFE), która skupia gazowe aktywa Gazpromu w Niemczech i do czerwca działała pod nazwą Gazprom Germania. W kwietniu Berlin przejął kontrolę nad firmą, przekazując ją pod zarząd powierniczy Federalnej Agencji Sieci (BNetzA).

Wynik arbitrażu między Gazpromem i Gasumem: sprzeczne oświadczenia firm

16 listopada Gazprom poinformował, że zgodnie z orzeczeniem Trybunału Arbitrażowego fińska firma Gasum jest zobowiązana uregulować na rzecz rosyjskiego koncernu należność w wysokości 300 mln euro za zakontraktowany i nieodebrany gaz (klauzula take or pay). Według Gazpromu wspomniany organ potwierdził legalność wstrzymania przez Rosjan dostaw surowca do Finlandii, gdy tamtejszy kontrahent odmówił dokonywania płatności w rublach. Zmiana mechanizmu rozliczeniowego wynikała z podpisanego 31 marca br.