Przeznacz 1% na nasze wspólne działania

drukuj
Barbara Słomka, 29.04.2020

Drodzy,

przypominamy, tym którym wypadło z głowy, że jutro - 30 kwietnia mija termin rozliczeń PIT. W tym roku - wyjątkowo do 1 czerwca można zeznania podatkowe korygować.

https://www.e-pity.pl/do-kiedy-rozliczyc-pit-terminy-kalendarz-podatnika-platnika/

Przy okazji zachęcamy do przeznaczenie 1% na działalność TDW :) 

Wystarczy w  formularzu PIT  wpisać nasz

numer KRS: 0000137258

Zachęcajcie również znajomych do przekazania 1% na TDW. :)

Jeżeli jesteście automatycznie rozliczani i Wasz 1% do nikogo nie trafia, to możecie do Waszego Urzędu Skarbowego wysłać oświadczenie z załącznika PIT-OP (do 1 czerwca). Wtedy 1% zostanie przeznaczony na nasze wspólne działania w UOTW.

Z pozdrowieniami i do usłyszenia,

Ilona, Ola i Rostysław

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

NATO 2030: na drodze do nowej strategii

14 czerwca miał miejsce szczyt NATO w Brukseli. Celem spotkania było pokazanie transatlantyckiej jedności po czterech latach rządów Donalda Trumpa, postrzeganych jako trudne w szczególności przez zachodnioeuropejskie państwa członkowskie. Nowy prezydent Joe Biden chciał zademonstrować, że Stany Zjednoczone wracają do roli lidera wspólnoty transatlantyckiej, NATO jest nadal ważnym sojuszem dla USA, a Waszyngton podtrzymuje swoje zobowiązania wynikające z art. 5.

UE: uderzenie w zaplecze Łukaszenki

21 czerwca Rada Unii Europejskiej po raz czwarty od sfałszowanych wyborów prezydenckich rozszerzyła listę sankcyjną wobec Białorusi. Bezpośrednim impulsem było zmuszenie przez reżim do lądowania w Mińsku samolotu Ryanair z opozycjonistą Ramanem Pratasiewiczem pod koniec maja br., zaś głównym powodem – obserwowane od kilku miesięcy naruszenia praw człowieka na masową skalę.

Niemcy: rekompensaty za odejście od energetyki jądrowej

10 czerwca Bundestag upoważnił rząd federalny do podpisania z koncernami energetycznymi umowy publicznoprawnej regulującej ostatecznie kwestię rekompensat związanych z decyzją z 2011 r. o odejściu RFN od energetyki jądrowej. Zgodnie z wynegocjowanym w marcu porozumieniem między rządem a spółkami Vattenfall, RWE, EnBW oraz E.On/PreussenElektra operatorzy elektrowni otrzymają łącznie 2,43 mld euro. Podstawą do wypłaty odszkodowań są utracone zyski, które wynikają z braku możliwości wyprodukowania ustalonych w ustawie o pierwszym wyjściu z atomu z 2002 r.