Propozycje miłego spędzania czasu w domowym zaciszu.

drukuj
Barbara Słomka, 13.05.2020

Przesyłam Państwu dwie ciekawe informacje o zbliżających się wydarzeniach. 

Pierwsze w dniu jutrzejszym, czyli w czwartek 14 maja:

"Podczas Czwartkowego Wykładu UTW Akademii WSB OnLine wybierzemy się w podróż do niezwykłego kraju - CZECZENII  
Widzimy się 14.05.2020 r. godz. 17.00.  www.utwtv.pl  

Oczywiście - każdy wykład UTW OnLine - jest dostępny później na naszej stronie www.utwtv.pl .

 Zatem każdy będzie miał możliwość zapraszamy w dogodnym terminie."  

 

 Drugie wydarzenie to:

Rigoletto na VOD.teatrwielki.pl

Zanim będziemy mogli wybrać się na prawdziwy bal, zapraszamy na ten w pałacu księcia Mantui 
Klasyczna, pełna przepychu inscenizacja z efektowną scenografią i barwnymi kostiumami od lat niezmiennie przyciąga publiczność!

Pełna dramatyzmu historia nadwornego błazna, jego córki Gildy oraz księcia Mantui to najatrakcyjniejsze teatralnie dzieło Verdiego, w którym usłyszymy takie operowe evergreeny jak "La donne è mobile", "Caro nome" czy "Questa o quella" 

 Zapraszamy na trzy wyjątkowe seanse on-line, w trzy majowe soboty: 16, 23, 30 o godz. 19.00.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Szczyt Biden–Putin: ćwiczenia z komunikacji strategicznej

16 czerwca doszło w Genewie do pierwszego bezpośredniego spotkania nowego prezydenta USA Joego Bidena i prezydenta Rosji Władimira Putina. Rozmowy w wąskim gronie i w poszerzonym składzie delegacji trwały w sumie dwie i pół godziny. Według informacji stron tematami rozmów były m.in. kwestie stabilności strategicznej (kontroli zbrojeń nuklearnych i konwencjonalnych), kryzysy międzynarodowe (Syria, Libia, Iran, Afganistan), konflikt rosyjsko-ukraiński, sytuacja na Białorusi, tzw.

Litewsko-białoruski kryzys migracyjny

Litewska Państwowa Służba Ochrony Granic (VSAT) odnotowała w bieżącym roku znaczny napływ nielegalnych migrantów z terytorium Białorusi. W ciągu ponad pięciu miesięcy na Litwę próbowało się stamtąd przedostać 387 osób. Większość z nich to obywatele Iraku, są też przybysze z Syrii oraz Tadżykistanu i Rosji. Liczba ta jest prawie pięciokrotnie wyższa w porównaniu z całym rokiem 2020, w którym zatrzymano 81 cudzoziemców nielegalnie przekraczających granicę litewsko-białoruską (w 2019 r. – 46, a w 2018 r. – 104).

Izrael kontra Hamas: bilans eskalacji

Pierwsza od 2014 r. poważna eskalacja konfliktu między rządzącym Strefą Gazy Hamasem a Izraelem zakończyła się 21 maja wynegocjowanym przez Egipt zawieszeniem broni. Konfrontację zbrojną rozpoczął Hamas po tym, jak władze w Jerozolimie zignorowały postawione przez tę organizację ultimatum zapowiadające atak, jeśli Izrael nie wycofa policji ze Wzgórza Świątynnego/kompleksu meczetu Al-Aksa oraz dzielnicy Asz-Szajch Dżarrah we Wschodniej Jerozolimie.