Zaproszenie na wykład w Łazienkach Królewskich 30 listopada 2016 roku o Janie Chrystianie Kamsetzerze

drukuj
Barbara Słomka, 29.11.2016

 

Szanowni Państwo,

już w najbliższą środę 30 listopada o godzinie 18-tej w Pałacu na Wyspie odbędzie się wykład "Jan Chrystian Kamsetzer a nowy model kariery artystycznej w nowożytnej Polsce ". O tym znakomitym artyście: rysowniku, projektancie i architekcie, jego karierze na dworze Stanisława Augusta i intrygujących kolejach losu opowie dr hab. Barbara Arciszewska, dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wykład jest częścią cyklu "Oświeceniowa republika marzeń".

30 listopada, godz. 18.00, Pałac na Wyspie. Wstęp wolny.

 

Więcej informacji:

 

http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/jan-chrystian-kamsetzer-a-nowy-model-kariery-artystycznej-w

 

zaprasza pani Agnieszka Kwiecień 

pr manager 

oraz Towarzystwo Demokratyczne Wschód

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

NATO 2030: na drodze do nowej strategii

14 czerwca miał miejsce szczyt NATO w Brukseli. Celem spotkania było pokazanie transatlantyckiej jedności po czterech latach rządów Donalda Trumpa, postrzeganych jako trudne w szczególności przez zachodnioeuropejskie państwa członkowskie. Nowy prezydent Joe Biden chciał zademonstrować, że Stany Zjednoczone wracają do roli lidera wspólnoty transatlantyckiej, NATO jest nadal ważnym sojuszem dla USA, a Waszyngton podtrzymuje swoje zobowiązania wynikające z art. 5.

UE: uderzenie w zaplecze Łukaszenki

21 czerwca Rada Unii Europejskiej po raz czwarty od sfałszowanych wyborów prezydenckich rozszerzyła listę sankcyjną wobec Białorusi. Bezpośrednim impulsem było zmuszenie przez reżim do lądowania w Mińsku samolotu Ryanair z opozycjonistą Ramanem Pratasiewiczem pod koniec maja br., zaś głównym powodem – obserwowane od kilku miesięcy naruszenia praw człowieka na masową skalę.

Niemcy: rekompensaty za odejście od energetyki jądrowej

10 czerwca Bundestag upoważnił rząd federalny do podpisania z koncernami energetycznymi umowy publicznoprawnej regulującej ostatecznie kwestię rekompensat związanych z decyzją z 2011 r. o odejściu RFN od energetyki jądrowej. Zgodnie z wynegocjowanym w marcu porozumieniem między rządem a spółkami Vattenfall, RWE, EnBW oraz E.On/PreussenElektra operatorzy elektrowni otrzymają łącznie 2,43 mld euro. Podstawą do wypłaty odszkodowań są utracone zyski, które wynikają z braku możliwości wyprodukowania ustalonych w ustawie o pierwszym wyjściu z atomu z 2002 r.