Zaproszenie na premierę filmu "Moja historia"

drukuj
Barbara Słomka, 07.11.2019

Serdecznie zapraszamy na premierę filmu "Moja historia".
 

Film "Moja historia" to opowieści mieszkańców gminy Dąbrówka o dzieciństwie, dorastaniu i życiu w niepodległej Polsce. Zapisaliśmy historie rodzinne, w których słychać szepty historii Polski, wspólnie z naszymi bohaterami odpowiadamy i opowiadamy, czym jest wolność, niepodległość, solidarność, tradycja.
Film powstał w ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo Demokratyczne Wschód we współpracy ze Stowarzyszenie Pomoc w Dolinie Dolnego Bugu. Reżyseria filmu: Joanna Stanowska  

Projekcie filmu odbędą się: 

15.11.2019 godz. 17:00 sala OSP Kuligów ( PREMIERA)

16.11.2019 godz. 15:00 GCK Dąbrówka, ul. Kościuszki 14a

18.11.2019 godz. 13:00  Fundacja Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej  Krakowskie Przedmieście 87/89, Warszawa 


Projekt "Moja historia" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"  

Zapraszam serdecznie,

Joanna Stanowska 

koordynator projektu

język polskijęzyk angielski

Ośrodek Studiów Wschodnich

Szczyt Biden–Putin: ćwiczenia z komunikacji strategicznej

16 czerwca doszło w Genewie do pierwszego bezpośredniego spotkania nowego prezydenta USA Joego Bidena i prezydenta Rosji Władimira Putina. Rozmowy w wąskim gronie i w poszerzonym składzie delegacji trwały w sumie dwie i pół godziny. Według informacji stron tematami rozmów były m.in. kwestie stabilności strategicznej (kontroli zbrojeń nuklearnych i konwencjonalnych), kryzysy międzynarodowe (Syria, Libia, Iran, Afganistan), konflikt rosyjsko-ukraiński, sytuacja na Białorusi, tzw.

Litewsko-białoruski kryzys migracyjny

Litewska Państwowa Służba Ochrony Granic (VSAT) odnotowała w bieżącym roku znaczny napływ nielegalnych migrantów z terytorium Białorusi. W ciągu ponad pięciu miesięcy na Litwę próbowało się stamtąd przedostać 387 osób. Większość z nich to obywatele Iraku, są też przybysze z Syrii oraz Tadżykistanu i Rosji. Liczba ta jest prawie pięciokrotnie wyższa w porównaniu z całym rokiem 2020, w którym zatrzymano 81 cudzoziemców nielegalnie przekraczających granicę litewsko-białoruską (w 2019 r. – 46, a w 2018 r. – 104).

Izrael kontra Hamas: bilans eskalacji

Pierwsza od 2014 r. poważna eskalacja konfliktu między rządzącym Strefą Gazy Hamasem a Izraelem zakończyła się 21 maja wynegocjowanym przez Egipt zawieszeniem broni. Konfrontację zbrojną rozpoczął Hamas po tym, jak władze w Jerozolimie zignorowały postawione przez tę organizację ultimatum zapowiadające atak, jeśli Izrael nie wycofa policji ze Wzgórza Świątynnego/kompleksu meczetu Al-Aksa oraz dzielnicy Asz-Szajch Dżarrah we Wschodniej Jerozolimie.