Zaproszenie na konferencję nt. " Rola samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej" do Sejmu RP

drukuj
Barbara Słomka, 11.04.2017

Szanowni Państwo,

w imieniu Pani Małgorzaty Zwiercan, Przewodniczącej Komisji Polityki Senioralnej,  oraz Pana Andrzeja Maciejewskiego, Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej serdecznie zapraszam na konferencję nt. "Rola samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej" która odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) w Sejmie Rzeczpospolitej. Słuchacze UOTW, którzy maja chęć uczestniczyć w konferencji, proszeni są o zgłaszanie się do naszej koleżanki Alicji Jóźwiak - nr telefonu: 607 639 512 lub mailowo alicja.gj@wp.pl. do 19 kwietnia (pierwsza środa po przerwie świątecznej), aby mogła do 20-tego zgłosić listę osób. 

Uprzejmie proszę o potwierdzenie uczestnictwa do 20 kwietnia 2017 r.  na adres kpsn@sejm.gov.pl.

O udziale w konferencji będzie decydowała kolejność zgłoszeń.Z poważaniem 
Anna Czechowska 
Sekretariat Komisji Polityki Senioralnej 
Biuro Komisji Sejmowych
Kancelaria Sejmu
 
ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa
T: +48 22 694 1198

 

http://tdw.org.pl/galeria/Program Konferencji.pdf

http://tdw.org.pl/galeria/zaproszenie .pdf

język polskijęzyk angielski

Ośrodek Studiów Wschodnich

Szczyt Biden–Putin: ćwiczenia z komunikacji strategicznej

16 czerwca doszło w Genewie do pierwszego bezpośredniego spotkania nowego prezydenta USA Joego Bidena i prezydenta Rosji Władimira Putina. Rozmowy w wąskim gronie i w poszerzonym składzie delegacji trwały w sumie dwie i pół godziny. Według informacji stron tematami rozmów były m.in. kwestie stabilności strategicznej (kontroli zbrojeń nuklearnych i konwencjonalnych), kryzysy międzynarodowe (Syria, Libia, Iran, Afganistan), konflikt rosyjsko-ukraiński, sytuacja na Białorusi, tzw.

Litewsko-białoruski kryzys migracyjny

Litewska Państwowa Służba Ochrony Granic (VSAT) odnotowała w bieżącym roku znaczny napływ nielegalnych migrantów z terytorium Białorusi. W ciągu ponad pięciu miesięcy na Litwę próbowało się stamtąd przedostać 387 osób. Większość z nich to obywatele Iraku, są też przybysze z Syrii oraz Tadżykistanu i Rosji. Liczba ta jest prawie pięciokrotnie wyższa w porównaniu z całym rokiem 2020, w którym zatrzymano 81 cudzoziemców nielegalnie przekraczających granicę litewsko-białoruską (w 2019 r. – 46, a w 2018 r. – 104).

Izrael kontra Hamas: bilans eskalacji

Pierwsza od 2014 r. poważna eskalacja konfliktu między rządzącym Strefą Gazy Hamasem a Izraelem zakończyła się 21 maja wynegocjowanym przez Egipt zawieszeniem broni. Konfrontację zbrojną rozpoczął Hamas po tym, jak władze w Jerozolimie zignorowały postawione przez tę organizację ultimatum zapowiadające atak, jeśli Izrael nie wycofa policji ze Wzgórza Świątynnego/kompleksu meczetu Al-Aksa oraz dzielnicy Asz-Szajch Dżarrah we Wschodniej Jerozolimie.