Trzy linki do sztuk czytanych przez aktorów teatru Kwadrat.

drukuj
Barbara SÅ‚omka, 26.03.2020

Tym razem przesyÅ‚am trzy linki do sztuk czytanych przez aktorów teatru Kwadrat. Zapowiada siÄ™ bardzo przyjemnie. 

 

Dogadzaj mojej żonie [czytanie performatywne] - Teatr Kwadrat 

Aktorzy Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Ilona Chojnowska i Anna Cieślak spotkali się wirtualnie, by wspólnie przeczytać dla Państwa komedię "Dogadzaj mojej żonie" René Heinersdorffa.

https://www.youtube.com/watch?v=3ns1SN3SIJ0&t=489s  

 

Umrzeć ze Å›miechu [czytanie performatywne] - Teatr Kwadrat

Druga odsłona performatywnego czytania sztuk online w wykonaniu aktorów Teatru Kwadrat. Tym razem na warsztacie farsa Paula Elliotta "Umrzeć ze śmiechu". W czytaniu wystąpili:
Ewa Wencel - Lena; Ewa Ziętek - Millie; Lucyna Malec - Connie; Olga Kalicka - Rachel; Marcin Piętowski - Bobby; Andrzej Nejman - kot Gruba Dupa

https://www.youtube.com/watch?v=52Zt8T5efh0&t=10s

 

Wszystko jest wzglÄ™dne [czytanie performatywne] - Teatr Kwadrat

Tym razem sztuka "Wszystko jest względne" Alana Ayckbourna. Występują: Lucyna Malec,
Pawł Wawrzecki, Anna Karczmarczyk, Marcin Korcz, Andrzeja Nejman.

https://www.youtube.com/watch?v=07X0eTUxtuo

język polskijęzyk angielski

Ośrodek Studiów Wschodnich

Zatrzymana fala: Amerykanie ograniczają wpływy Chin w portach Europy

W ostatniej dekadzie chińscy inwestorzy rozszerzali swoje wpływy w europejskich portach, nabywając istotne udziały także w największych terminalach – w Rotterdamie, Hamburgu czy Antwerpii. Po kryzysie finansowym z 2008 r. motywacją do przyciągania kapitału z ChRL była nadzieja na napływ większych potoków towarów. Obecnie jednak w UE narastają obawy, czy rosnąca chińska obecność w portach nie pogłębi strategicznej zależności wspólnoty od Pekinu.

Rynek gazu w UE w 2025 roku: rosyjski surowiec, nowa polityka USA i strategiczne niepewności

Unijny rynek gazu czeka niespokojny rok 2025. Po ustaniu od 1 stycznia tranzytu błękitnego paliwa z Rosji przez Ukrainę i w obliczu znacznego stopnia opróżnienia magazynów w sezonie zimowym nasilają się obawy o wzrost cen. Tymczasem te doraźnie spadają, m.in. w związku z doniesieniami o dążeniu nowej administracji USA do szybkiego zakończenia wojny na Ukrainie.

Armia na rozdrożu. Kryzys mobilizacyjny i organizacyjny Sił Obrony Ukrainy

Na początku 2025 r. Ukrainą wstrząsnął skandal po ujawnieniu masowych dezercji z formowanej we Francji 155 Brygady Zmechanizowanej im. Anny Kijowskiej. Niepokojące sygnały na temat rosnących problemów Sił Obrony Ukrainy (SOU)[1] pojawiają się na szerszą skalę już od jesieni 2024 r. Władze i dowództwo armii unikały decyzji, które mogłyby doprowadzić do szybkiej poprawy sytuacji, w tym zapewnienia warunków stabilnej rozbudowy SOU.