Szkolenie 7 maja – Komunikacja w sieci

drukuj
Barbara Słomka, 06.05.2020

Kochani, 7 maja o 11:00 Akademia ABC Senior wraz z Centralny Dom Technologii CDT organizuje dla Was bezpłatne internetowe spotkanie na temat komunikacji w sieci.????

Co to znaczy?????

Jak bez wychodzenia z domu, używając tylko i wyłącznie komputera lub telefonu, w których macie Internet, rozmawiać z rodziną?

Jak brać udział w spotkaniach video ze znajomymi?

Jak brać udział w internetowych szkoleniach?

Wszystko od A do Z wyjaśnimy już jutro o 11:00.????

Na bezpłatne szkolenie możesz zapisać się wchodząc w ten link????:

https://cdtonline.clickmeeting.com/cyfrowi-debiutanci

Do zobaczenia 7 maja o 11:00!

Gdybyście mieli problem z rejestracją, zadzwońcie do nas pod nr 786 200 301 i pomożemy ☺

#KISG #ABCSenior #AkademiaSeniora

język polskijęzyk angielski

Ośrodek Studiów Wschodnich

Szczyt Biden–Putin: ćwiczenia z komunikacji strategicznej

16 czerwca doszło w Genewie do pierwszego bezpośredniego spotkania nowego prezydenta USA Joego Bidena i prezydenta Rosji Władimira Putina. Rozmowy w wąskim gronie i w poszerzonym składzie delegacji trwały w sumie dwie i pół godziny. Według informacji stron tematami rozmów były m.in. kwestie stabilności strategicznej (kontroli zbrojeń nuklearnych i konwencjonalnych), kryzysy międzynarodowe (Syria, Libia, Iran, Afganistan), konflikt rosyjsko-ukraiński, sytuacja na Białorusi, tzw.

Litewsko-białoruski kryzys migracyjny

Litewska Państwowa Służba Ochrony Granic (VSAT) odnotowała w bieżącym roku znaczny napływ nielegalnych migrantów z terytorium Białorusi. W ciągu ponad pięciu miesięcy na Litwę próbowało się stamtąd przedostać 387 osób. Większość z nich to obywatele Iraku, są też przybysze z Syrii oraz Tadżykistanu i Rosji. Liczba ta jest prawie pięciokrotnie wyższa w porównaniu z całym rokiem 2020, w którym zatrzymano 81 cudzoziemców nielegalnie przekraczających granicę litewsko-białoruską (w 2019 r. – 46, a w 2018 r. – 104).

Izrael kontra Hamas: bilans eskalacji

Pierwsza od 2014 r. poważna eskalacja konfliktu między rządzącym Strefą Gazy Hamasem a Izraelem zakończyła się 21 maja wynegocjowanym przez Egipt zawieszeniem broni. Konfrontację zbrojną rozpoczął Hamas po tym, jak władze w Jerozolimie zignorowały postawione przez tę organizację ultimatum zapowiadające atak, jeśli Izrael nie wycofa policji ze Wzgórza Świątynnego/kompleksu meczetu Al-Aksa oraz dzielnicy Asz-Szajch Dżarrah we Wschodniej Jerozolimie.