Informacje dla słuchaczy UOTW w czasie zawieszonych zajęć

drukuj
Barbara Słomka, 12.03.2020

Kierownictwo TDW i UOTW śledzi na bieżąco w mediach sytuację zagrożenia epidemiologicznego i podejmuje decyzje, co do informowania o istotnych wydarzeniach słuchaczy. Jest też prośba o informację zwrotną, w przypadku konieczności powiadomienia wszystkich o tym, co powinni niezbędnie wiedzieć. Śledźcie Państwo też w mediach przekazy i stosujcie się do nich w miarę możliwości.

A teraz trzy informacje dla słuchaczy:

     1. Komunikacja między kierownictwem UOTW, a słuchaczami będzie się odbywała za pośrednictwem Internetu dwoma strumieniami, czyli będę Państwu wysyłała, po uzgodnieniu z szefową Elżbietą, informacje mailowo i wszystko też będzie na stronie internetowej TDW : http://www.tdw.org.pl/tekst,informacje-dla-sluchaczy,266.html  w zakładce "Informacje dla słuchaczy" zresztą jak do tej pory.

 Jeżeli ktoś ma problemy z odbieraniem maili lub nie wchodzi na stronę, a będzie miał pytania lub problemy, można kontaktować się telefonicznie z szefową Elżbietą Kowalską  Tel.: 600 314 144 ,  kol. Barbarą Okine Tel. 601 207 791 i ze mną Barbara Wałachowska-Słomka Tel. 607 333 991. Proszę przekazać tę informację zaprzyjaźnionym słuchaczom, bez Internetu.

     2. Kto potrzebuje lub będzie potrzebował pomocy w zakupach, proszę telefonować do kol. Barbary Okine  Tel. 601 207 791.

     3. W sprawie wycieczki do Żyrardowa, wyjazdów pobytowych do Łeby i Słowenii na razie jest utrzymana wersja pierwotna.

O wszystkich zmianach, które szefowa Elżbieta mi przekaże, będę Państwa informowała, a więc proszę co jakiś czas zaglądać do poczty mailowej, lub na stronę TDW. Jakieś pytania czy problemy możecie też przekazywać drogą mailową na mój adres. Ja będę kontaktowała się z szefową i w miarę możliwości i wiedzy odpowiadała Państwu.  

 

język polskijęzyk angielski

Ośrodek Studiów Wschodnich

Zatrzymana fala: Amerykanie ograniczają wpływy Chin w portach Europy

W ostatniej dekadzie chińscy inwestorzy rozszerzali swoje wpływy w europejskich portach, nabywając istotne udziały także w największych terminalach – w Rotterdamie, Hamburgu czy Antwerpii. Po kryzysie finansowym z 2008 r. motywacją do przyciągania kapitału z ChRL była nadzieja na napływ większych potoków towarów. Obecnie jednak w UE narastają obawy, czy rosnąca chińska obecność w portach nie pogłębi strategicznej zależności wspólnoty od Pekinu.

Rynek gazu w UE w 2025 roku: rosyjski surowiec, nowa polityka USA i strategiczne niepewności

Unijny rynek gazu czeka niespokojny rok 2025. Po ustaniu od 1 stycznia tranzytu błękitnego paliwa z Rosji przez Ukrainę i w obliczu znacznego stopnia opróżnienia magazynów w sezonie zimowym nasilają się obawy o wzrost cen. Tymczasem te doraźnie spadają, m.in. w związku z doniesieniami o dążeniu nowej administracji USA do szybkiego zakończenia wojny na Ukrainie.

Armia na rozdrożu. Kryzys mobilizacyjny i organizacyjny Sił Obrony Ukrainy

Na początku 2025 r. Ukrainą wstrząsnął skandal po ujawnieniu masowych dezercji z formowanej we Francji 155 Brygady Zmechanizowanej im. Anny Kijowskiej. Niepokojące sygnały na temat rosnących problemów Sił Obrony Ukrainy (SOU)[1] pojawiają się na szerszą skalę już od jesieni 2024 r. Władze i dowództwo armii unikały decyzji, które mogłyby doprowadzić do szybkiej poprawy sytuacji, w tym zapewnienia warunków stabilnej rozbudowy SOU.