HEiM - warsztaty w Muzeum Narodowe 9.11.2019

drukuj
Barbara SÅ‚omka, 08.11.2019

Zapraszamy na kolejne spotkanie warsztatowe do Muzeum Narodowego w sobotÄ™ 9 listopada o godzinie 12.00.

Pamiętacie o zadanej pracy domowej?

Mam nadzieję, że każdy z Was wybrał już miejsce, które chciałby włączyć do warszawskiej ścieżki szlakiem Dziedzictwa. Jeśli ktoś z Was wykonał zdjęcia, lub nagrał film związany z wybranym miejscem to proszę prześlijcie je mailem na adres:

btichy@mnw.art.pl

Jeśli ktoś przygotował opowieść o wybranym miejscu, ma wydrukowaną fotografię to też bardzo dobrze.
Pamiętajcie, że każda osoba będzie miała do 5 minut czasu na prezentację wybranego miejsca i przekonanie nas, że warto je zobaczyć.
Liczę na Was i czekam na Wasze opowieści, jestem bardzo ciekawa jakie fascynujące miejsca wybierzecie.

Pozdrawiamy i czekamy na Was w sobotÄ™!:)

Barbara Tichy  i MaÅ‚gorzata Stanowska

Jutro tj. w sobotÄ™ 9 listopada spotykamy siÄ™ w Muzeum Narodowym o 12-tej, jak jest podano w powyższym komunikacie, a nie jak byÅ‚o w opisie projektu zawierajÄ…cym miejsca i daty spotkaÅ„. Po prostu Muzeum otwiera siÄ™ w soboty dopiero o 11-tej, a wiÄ™c my przychodzimy na 12-tÄ… i pewnie trzeba sobie zarezerwować ok. trzech godzin. Przecież mamy potem wyjść na spacer opracowany przez kogoÅ› z nas. A wiÄ™c do jutra do 12-tej, w samo poÅ‚udnie. 

język polskijęzyk angielski

Ośrodek Studiów Wschodnich

Zatrzymana fala: Amerykanie ograniczają wpływy Chin w portach Europy

W ostatniej dekadzie chińscy inwestorzy rozszerzali swoje wpływy w europejskich portach, nabywając istotne udziały także w największych terminalach – w Rotterdamie, Hamburgu czy Antwerpii. Po kryzysie finansowym z 2008 r. motywacją do przyciągania kapitału z ChRL była nadzieja na napływ większych potoków towarów. Obecnie jednak w UE narastają obawy, czy rosnąca chińska obecność w portach nie pogłębi strategicznej zależności wspólnoty od Pekinu.

Rynek gazu w UE w 2025 roku: rosyjski surowiec, nowa polityka USA i strategiczne niepewności

Unijny rynek gazu czeka niespokojny rok 2025. Po ustaniu od 1 stycznia tranzytu błękitnego paliwa z Rosji przez Ukrainę i w obliczu znacznego stopnia opróżnienia magazynów w sezonie zimowym nasilają się obawy o wzrost cen. Tymczasem te doraźnie spadają, m.in. w związku z doniesieniami o dążeniu nowej administracji USA do szybkiego zakończenia wojny na Ukrainie.

Armia na rozdrożu. Kryzys mobilizacyjny i organizacyjny Sił Obrony Ukrainy

Na początku 2025 r. Ukrainą wstrząsnął skandal po ujawnieniu masowych dezercji z formowanej we Francji 155 Brygady Zmechanizowanej im. Anny Kijowskiej. Niepokojące sygnały na temat rosnących problemów Sił Obrony Ukrainy (SOU)[1] pojawiają się na szerszą skalę już od jesieni 2024 r. Władze i dowództwo armii unikały decyzji, które mogłyby doprowadzić do szybkiej poprawy sytuacji, w tym zapewnienia warunków stabilnej rozbudowy SOU.