Bilety do Teatru Soho na sztukę "Taksówka"

drukuj
Barbara Słomka, 31.10.2017

 Szanowni Państwo,

Serdecznie zachęcam Państwa do wyprawy do teatru na spektakl "Taksówka" w reżyserii Igora Gorzkowskiego w Teatrze Soho ( na terenie Soho Factory). 

Przedstawienie odbędzie się 12 listopada ( w niedziele) o godz. 19.30.  To wielokrotnie nagradzany spektakl, gwarancja udanego wieczoru. Poniżej zamieszczam opis sztuki oraz dwie recenzje. Bilety w cenie 30 zł.

Serdecznie pozdrawiam

Edyta Plich

Dyrektor TIM

Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży

tel. 602 385 342

W Wigilię Bożego Narodzenia każdy dokądś zmierza… Szczególnie w takim mieście jak Warszawa, pełnym pośpiechu, z aspiracjami europejskiej stolicy, jednak podszytą wariactwem i niepokojem. Kogo spotkasz na ulicy? Czy to jego prawdziwa twarz? Z pozoru zwykli ludzie, ale każdy z nich ma niepowtarzalne wnętrze i ciekawe historie. Ich rysy twarzy, niby tak do siebie podobne. Pasażerowie warszawskiej taksówki – tutejsi i przyjezdni. W lusterku kierowcy odbija się żywy obraz miasta. W tle samotny DJ prowadzi audycję w radiu. Czy zadzwonisz do niego w ten dzień? Jego amerykańska muzyka i monolog towarzyszy Ci przez cały ten wieczór, gdy jedziesz taksówką do rodziny, przyjaciół, do kochanka, do pustego domu, gdziekolwiek…

Recenzje:

ROMAN PAWŁOWSKI "GAZETA WYBORCZA" STOŁECZNA: W Pruderii Igor Gorzkowski, jeden z pionierów teatru klubowego, wystawił “Taksówkę", inspirowaną sztuką Willa Kerna “Hell Cab". To bardzo zabawny, lecz nie pozbawiony momentów serio portret jednego dnia z życia warszawskiego taksówkarza, dnia szczególnego, bo akcja rozgrywa się w Wigilię. Rzecz jest świetnie grana przez czwórkę młodych aktorów ze Studia Teatralnego “Koło", z których najbardziej karkołomne zadanie mają Sławomir Grzymkowski i Anna Sroka, muszą bowiem zagrać role kilkunastu pasażerów taksówki. Wywiązują się z tego zna-komicie, tworząc galerię współczesnych warszawian: balowiczów, emerytów, ekspatów, biznesmenów i innych czubów. Bolesław Prus by tego lepiej nie opisał. Gwiazdą wieczoru jest także Wiktor Korzeniewski jako taksówkarz, facet na skraju wyczerpania nerwowego, równie zużyty jak jego poskładana ze złomu taksówka.

ŁUKASZ DREWNIAK "DZIENNIK": Teatr w samochodzie? Czemu nie? Upchnąć wielki temat pod maską, wrzucić bohaterów do bagażnika, zaprosić widzów na tylne siedzenie. Od paru lat idea automobilowego teatru trawi reżyserów. (...) Wielu próbowało, ale udało się tylko Igorowi Gorzkowskiemu. Zrozumiał, że teatr samochodowy wcale nie musi się przemieszczać po okolicy. Wystarczy postawić na scenie sam schemat wozu, obrys karoserii, przezroczysty szkielet zespawany z rurek. Dodać fotele, kasę fiskalną, radio, klakson, bagażnik, pedały gazu i hamulce. Ustawić maszynerię na sprężynach, żeby kołysało i trzęsło, jak w prawdziwym aucie podczas jazdy. Z tyłu ekran z projekcją, po jakich ulicach jedziemy. Gorzkowski wyjął z idei teatru samochodowego to, co najbardziej teatralne. Zrozumiał, że największa frajda widza polega nie na samej wyprawie, a na przyglądaniu się ludzkim reakcjom i relacjom ścieśnionym na małej przestrzeni.

język polskijęzyk angielski

Ośrodek Studiów Wschodnich

Zatrzymana fala: Amerykanie ograniczają wpływy Chin w portach Europy

W ostatniej dekadzie chińscy inwestorzy rozszerzali swoje wpływy w europejskich portach, nabywając istotne udziały także w największych terminalach – w Rotterdamie, Hamburgu czy Antwerpii. Po kryzysie finansowym z 2008 r. motywacją do przyciągania kapitału z ChRL była nadzieja na napływ większych potoków towarów. Obecnie jednak w UE narastają obawy, czy rosnąca chińska obecność w portach nie pogłębi strategicznej zależności wspólnoty od Pekinu.

Rynek gazu w UE w 2025 roku: rosyjski surowiec, nowa polityka USA i strategiczne niepewności

Unijny rynek gazu czeka niespokojny rok 2025. Po ustaniu od 1 stycznia tranzytu błękitnego paliwa z Rosji przez Ukrainę i w obliczu znacznego stopnia opróżnienia magazynów w sezonie zimowym nasilają się obawy o wzrost cen. Tymczasem te doraźnie spadają, m.in. w związku z doniesieniami o dążeniu nowej administracji USA do szybkiego zakończenia wojny na Ukrainie.

Armia na rozdrożu. Kryzys mobilizacyjny i organizacyjny Sił Obrony Ukrainy

Na początku 2025 r. Ukrainą wstrząsnął skandal po ujawnieniu masowych dezercji z formowanej we Francji 155 Brygady Zmechanizowanej im. Anny Kijowskiej. Niepokojące sygnały na temat rosnących problemów Sił Obrony Ukrainy (SOU)[1] pojawiają się na szerszą skalę już od jesieni 2024 r. Władze i dowództwo armii unikały decyzji, które mogłyby doprowadzić do szybkiej poprawy sytuacji, w tym zapewnienia warunków stabilnej rozbudowy SOU.