Szanowni Państwo!
Mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkie młode duchem seniorki i seniorów do wzięcia udziału w Akademii Liderów 60+!
Pod opieką naszych doświadczonych trenerów 20 osób nauczy się jak przygotować i przeprowadzić własny projekt społeczny, jak być liderką/liderem w grupie i gdzie szukać wsparcia dla realizacji swoich pomysłów. Projekty uczestników i uczestniczek Akademii, przygotowane podczas szkolenia, wezmą udział w konkursie, w którym nagrodami będzie sfinansowanie co najmniej 10 Państwa projektów kwotą do wysokości 2000 zł! (nie są to nagrody finansowe, tylko rzeczowe – FISE kupi materiały i usługi potrzebne do zrealizowania Państwa projektów. Nagrody nie będzie można przeznaczyć na wynagrodzenie autorki /autora projektu).
Przez czas realizacji projektów będą Państwa wspierać doświadczeni mentorzy, którzy pomogą pokonać trudności i będą służyć radą przy podejmowaniu decyzji.
Termin szkolenia: od 4 do 15 września oraz 22 września 2017 (11 dni po 4h, od poniedziałku do piątku, łącznie 44h)
pierwsza grupa godz.: 9.30-13.30
druga grupa godz.: 14.00-18:00
Liczba osób w grupie: 10
Miejsce: Warsztat Warszawski, pl. Konstytucji 4, I piętro
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, zapewniamy materiały szkoleniowe oraz poczęstunek w trakcie szkolenia.
Jeśli masz powyżej 60 lat i chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w projekcie, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym adresem:
https://goo.gl/forms/gG5MfUM6Q
Jeśli masz pytania lub wolałabyś/wolałbyś wypełnić formularz w wersji papierowej, napisz do nas na adres: Natalia Grzywalskangrzywalska@fise.org.pl / Anna Kozik akozik@fise.org.pl lub zadzwoń pod nr 22 622 01 91.
Państwa projekty będą oceniane przez komisję, która wybierze najciekawsze z nich. W pierwszej kolejności rozpatrzymy pomysły na projekt tych osób, które zgłoszą się wraz z wybranym wcześniej partnerem (np. dom sąsiedzki, biblioteka lub inne miejsce, w którym będziecie Państwo realizować swój projekt).
Rekrutacja trwa do 13 sierpnia 2017. Do 21 sierpnia otrzymają Państwo informację, kto zakwalifikował się na szkolenie przygotowujące do realizacji projektów. Czas na realizację Państwa projektów: od 22 września do 30 listopada 2017.
Organizatorem projektu "Akademia Liderów 60+" jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu miasta st. Warszawy.
Projekt "Akademia Liderów 60+" jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
pozdrawiam serdecznie,
Natalia Grzywalska
Warsztat Warszawski, plac Konstytucji 4
Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych FISE>
Pl. Konstytucji 5 lok. 14, 00-657 Warszawa
T: 22 622 16 87
Warsztat Warszawski, Facebook Warsztatu>, Warszawa Lokalnie
WESPRZYJ NAS
Wpłać darowiznę na konto:
nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930
tytułem: darowizna na cele statutowe
KRS: 0000137258
Ośrodek Studiów Wschodnich
Turcja: fala protestów po aresztowaniu burmistrza Stambułu
23 marca sąd podjął decyzję o aresztowaniu burmistrza Stambułu Ekrema İmamoğlu na podstawie zarzutów korupcyjnych, a tureckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało o pozbawieniu go stanowiska. Tego samego dnia w Republikańskiej Partii Ludowej (CHP) odbyły się prawybory, które wyłoniły İmamoğlu jako jej kandydata na prezydenta w wyborach w 2028 r. Przybrały one formę akcji solidarnościowej z uwięzionym politykiem – do udziału w prawyborach dopuszczono także obywateli niebędących członkami ugrupowania.
Izrael zrywa zawieszenie broni w Gazie
18 marca Izrael zerwał zawarte 19 stycznia br. zawieszenie broni i wznowił ataki na Strefę Gazy. W kolejnych dniach w bombardowaniach zabitych zostało ponad 700 osób (w tym wiele dzieci; ogólna liczba palestyńskich ofiar śmiertelnych trwającego od 2023 r. konfliktu oscyluje wokół 50 tys.). Wojska izraelskie prowadzą również operację lądową m.in. na północy w rejonie miasta Bajt Lahija, na południu w rejonie miasta Rafah oraz w centrum, przez co Strefa została (ponownie) rozdzielona na dwie części.
Turcja w świecie Trumpa – na kłopoty Europa?
Tureccy decydenci postrzegają prezydenturę Donalda Trumpa jako próbę transformacji systemu międzynarodowego i zasad, na jakich opierał się on po zakończeniu zimnej wojny. Sądzą, że celem przywódcy jest ograniczenie kosztów, jakie generowało dla Stanów Zjednoczonych utrzymywanie przez nie systemu regionalnych sojuszy. Dlatego uważają, że trwale zmieni on relacje transatlantyckie, prowadząc m.in. do ograniczenia zaangażowania USA w Europie.