Wsparcie środowisk proeuropejskich i mediów lokalnych w Armenii (2015)

drukuj
Ilona Kondrat, 09.07.2019

Celem projektu było stworzenie platformy dialogu dla środowisk proeuropejskich i mediów lokalnych, umożliwiającej lepszy przepływ informacji o unijnej polityce Partnerstwa Wschodniego, a także wsparcie warsztatowe mediów usprawniające ich funkcjonowanie.

To pierwszy projekt fundacji TDW realizowany w Armenii. Konkretne działania wspierające zostały poprzedzone konsultacjami w redakcjach, spotkaniami ze środowiskami proeuropejskimi. Umożliwiło to dostosowanie kolejnych przedsięwzięć do realnych potrzeb beneficjentów.

W ramach projektu zrealizowaliśmy:
 
- konsultacje w redakcjach ormiańskich mediów lokalnych;
- okrągły stół przedstawicieli ormiańskich środowisk proeuropejskich i mediów lokalnych;
- warsztaty dla redaktorów i dziennikarzy lokalnych mediów ormiańskich;
- wizytę studyjną redaktorów i dziennikarzy lokalnych mediów ormiańskich w Polsce.

Koordynator projektu: Agnieszka Nowińska / anowinska@tdw.org.pl

 
Projekt realizowany przez Towarzystwo Demokratyczne Wschód wspólnie ormiańskim partnerem Yerevan Press Club. Współfinansowany w ramach Programu Wsparcie Demokracji finansowanego z programu polskiej pomocy rozwojowej MSZ RP w 2015 r. oraz Programu RITA
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Energetyczny szantaż Kremla. 274. dzień wojny

23 listopada Rosjanie przeprowadzili kolejny zmasowany atak na obiekty infrastruktury krytycznej Ukrainy. Według ukraińskiego Sztabu Generalnego łączna liczba uderzeń rakietowych wyniosła 78. Obrońcy mieli zestrzelić 51 z 67 wykorzystanych przez wroga pocisków manewrujących oraz 5 z 10 dronów uderzeniowych Lancet. Głównym celem ataku był Kijów i jego okolice, na które wypuszczono 30 rakiet (20 z nich miało zostać strąconych). Trafiono co najmniej 16 obiektów energetycznych (elektrociepłowni, elektrowni wodnych i podstacji) w Kijowie i ośmiu obwodach.

Niemcy: nacjonalizacja gazowych aktywów Gazpromu

14 listopada Federalne Ministerstwo Gospodarki i Ochrony Klimatu (BMWK) wydało zarządzenie dotyczące nacjonalizacji spółki Securing Energy for Europe GmbH (SEFE), która skupia gazowe aktywa Gazpromu w Niemczech i do czerwca działała pod nazwą Gazprom Germania. W kwietniu Berlin przejął kontrolę nad firmą, przekazując ją pod zarząd powierniczy Federalnej Agencji Sieci (BNetzA).

Wynik arbitrażu między Gazpromem i Gasumem: sprzeczne oświadczenia firm

16 listopada Gazprom poinformował, że zgodnie z orzeczeniem Trybunału Arbitrażowego fińska firma Gasum jest zobowiązana uregulować na rzecz rosyjskiego koncernu należność w wysokości 300 mln euro za zakontraktowany i nieodebrany gaz (klauzula take or pay). Według Gazpromu wspomniany organ potwierdził legalność wstrzymania przez Rosjan dostaw surowca do Finlandii, gdy tamtejszy kontrahent odmówił dokonywania płatności w rublach. Zmiana mechanizmu rozliczeniowego wynikała z podpisanego 31 marca br.