Jeszcze mamy wolny tydzień od zajęć w UOTW. (Oczywiście chętni na pilates zjawiają się w środę 19-tego i w piątek 21-ego o 12-tej. Natomiast osoby, które chcą kontynuować uczestnictwo w programie HEIM- druga część, spotykają się z panią Małgorzatą Stanowską w tę środę 19-tego o 13-tej po pilatesie w OSiRze).
Natomiast wykłady w drugim semestrze, tak jak mówi informator rozpoczynamy w poniedziałek 24 lutego w Zamku Królewskim o 11-tej, a w środę 26 lutego dla grupy teatralnej o 9:45 warsztaty, a dla wszystkich spotkanie z dr Wiktorem Rossem na wykładzie o stosunkach polsko-rosyjskich - godzina 11-ta i oczywiście o 12-tej pilates. W czwartek dla chętnych w Collegium Bobolanum konwersatorium "Człowiek i religia" czyli ojciec Wacław Oszajca.
WESPRZYJ NAS
Wpłać darowiznę na konto:
nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930
tytułem: darowizna na cele statutowe
KRS: 0000137258
Ośrodek Studiów Wschodnich
Wojna handlowa 2.0. Chiny odpowiadają na cła Trumpa
4 lutego weszły w życie dodatkowe cła w wysokości 10% nałożone przez prezydenta USA na towary importowane z Chin. Pekin odpowiedział ogłoszeniem 15-procentowych taryf na węgiel i LNG sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych oraz 10-procentowej stawki na 72 grupy produktów, m.in. ropę, samochody o dużej pojemności silnika i maszyny rolnicze. Zmiany mają obowiązywać od 10 lutego. Władze ChRL wszczęły również postępowanie antymonopolowe ws.
Ukraina wstrzymuje formowanie nowych brygad. 1077. dzień wojny
Mołdawia: (tymczasowy) koniec kryzysu energetycznego w Naddniestrzu
31 stycznia Komisja Europejska zdecydowała o przekazaniu Mołdawii 64 mln euro bezzwrotnej pomocy, z których 20 mln ma zostać przeznaczone na zażegnanie trwającego od początku 2024 r. kryzysu energetycznego w Naddniestrzu i zapobieżenie potencjalnej klęsce humanitarnej (zob. Mołdawia: rosyjska gra kryzysem gazowym w Naddniestrzu).