Link do strony pana Przemysława Głowackiego i jego wykłady na YouTube.

drukuj
Barbara SÅ‚omka, 21.04.2020

 Tym razem przesyÅ‚am PaÅ„stwu link do strony pana PrzemysÅ‚awa GÅ‚owackiego, którego pewnie pamiÄ™tacie z wykÅ‚adów w Zamku Królewskim, w Muzeum Narodowym czy nawet u nas w OSiRze. Na tej wÅ‚asnie stronie jest wiele jego wykÅ‚adów w formie video, a wiÄ™c kto ma ochotÄ™ posÅ‚uchać o przedstawicielach impresjonistów, biedermeiera, baroku i wielu innych polecam kliknąć na link i wybrać to, co oferuje pan GÅ‚owacki.

https://artdone.wordpress.com/artdone-video/?fbclid=IwAR0Zt0XONar7StHG6nKBdVIeo5h79NlLNck0QGFFpAiKesXkksUXAVcSzc8   

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytuÅ‚em: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Zatrzymana fala: Amerykanie ograniczają wpływy Chin w portach Europy

W ostatniej dekadzie chińscy inwestorzy rozszerzali swoje wpływy w europejskich portach, nabywając istotne udziały także w największych terminalach – w Rotterdamie, Hamburgu czy Antwerpii. Po kryzysie finansowym z 2008 r. motywacją do przyciągania kapitału z ChRL była nadzieja na napływ większych potoków towarów. Obecnie jednak w UE narastają obawy, czy rosnąca chińska obecność w portach nie pogłębi strategicznej zależności wspólnoty od Pekinu.

Rynek gazu w UE w 2025 roku: rosyjski surowiec, nowa polityka USA i strategiczne niepewności

Unijny rynek gazu czeka niespokojny rok 2025. Po ustaniu od 1 stycznia tranzytu błękitnego paliwa z Rosji przez Ukrainę i w obliczu znacznego stopnia opróżnienia magazynów w sezonie zimowym nasilają się obawy o wzrost cen. Tymczasem te doraźnie spadają, m.in. w związku z doniesieniami o dążeniu nowej administracji USA do szybkiego zakończenia wojny na Ukrainie.

Armia na rozdrożu. Kryzys mobilizacyjny i organizacyjny Sił Obrony Ukrainy

Na początku 2025 r. Ukrainą wstrząsnął skandal po ujawnieniu masowych dezercji z formowanej we Francji 155 Brygady Zmechanizowanej im. Anny Kijowskiej. Niepokojące sygnały na temat rosnących problemów Sił Obrony Ukrainy (SOU)[1] pojawiają się na szerszą skalę już od jesieni 2024 r. Władze i dowództwo armii unikały decyzji, które mogłyby doprowadzić do szybkiej poprawy sytuacji, w tym zapewnienia warunków stabilnej rozbudowy SOU.