Ferie zimowe w "Sanatorium Przy Tężni" w Inowrocławiu

drukuj
Barbara SÅ‚omka, 18.06.2017
PowstaÅ‚ projekt, aby w ferie zimowe chÄ™tni mogli wyjechać do "Sanatorium Przy Tężni" w InowrocÅ‚awiu.  Warto zaznaczyć, że wÅ‚aÅ›nie tam duża grupa sÅ‚uchaczy już raz wypoczywaÅ‚a i regenerowaÅ‚a siÅ‚y. Korzystali oni miÄ™dzy innymi z zabiegów w basenie, jak i w grocie solnej oraz wielu innych. Wszyscy ocenili, że sanatorium to jest na miarÄ™ XXI wieku. Przypominam, że ferie w 2018 roku sÄ… od 15 do 28 stycznia. ChciaÅ‚am jeszcze nadmienić, że trudno tam siÄ™ nudzić, gdyż dyrekcja sanatorium zaprasza na wystÄ™py i spotkania wiele ciekawych postaci, organizuje też koncerty, a ponadto codziennie po kolacji chÄ™tni spotkajÄ… siÄ™ w kawiarni (oczywiÅ›cie w budynku sanatorium), gdzie na żywo Å›piewa zespół i można taÅ„czyć aż do 22-giej lub posiedzieć przy stoliku i podyskutować przy maÅ‚ej czarnej lub koktajlu. (Część osób, która byÅ‚a w Jelitkowie już siÄ™ zgÅ‚osiÅ‚a, wiÄ™c powtórnie nie trzeba tego robić).
Aby szefowa mogła potwierdzić naszą wstępną rezerwację, proszę uprzejmie o zgłoszenia swojego ewentualnego uczestnictwa do Elżbiety Kowalskiej tel. 600 314 144, do Alicji Jóźwiak tel. 607 639 512 lub do mnie na mój adres mailowy: slomkajk@gmail.com.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytuÅ‚em: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Zatrzymana fala: Amerykanie ograniczają wpływy Chin w portach Europy

W ostatniej dekadzie chińscy inwestorzy rozszerzali swoje wpływy w europejskich portach, nabywając istotne udziały także w największych terminalach – w Rotterdamie, Hamburgu czy Antwerpii. Po kryzysie finansowym z 2008 r. motywacją do przyciągania kapitału z ChRL była nadzieja na napływ większych potoków towarów. Obecnie jednak w UE narastają obawy, czy rosnąca chińska obecność w portach nie pogłębi strategicznej zależności wspólnoty od Pekinu.

Rynek gazu w UE w 2025 roku: rosyjski surowiec, nowa polityka USA i strategiczne niepewności

Unijny rynek gazu czeka niespokojny rok 2025. Po ustaniu od 1 stycznia tranzytu błękitnego paliwa z Rosji przez Ukrainę i w obliczu znacznego stopnia opróżnienia magazynów w sezonie zimowym nasilają się obawy o wzrost cen. Tymczasem te doraźnie spadają, m.in. w związku z doniesieniami o dążeniu nowej administracji USA do szybkiego zakończenia wojny na Ukrainie.

Armia na rozdrożu. Kryzys mobilizacyjny i organizacyjny Sił Obrony Ukrainy

Na początku 2025 r. Ukrainą wstrząsnął skandal po ujawnieniu masowych dezercji z formowanej we Francji 155 Brygady Zmechanizowanej im. Anny Kijowskiej. Niepokojące sygnały na temat rosnących problemów Sił Obrony Ukrainy (SOU)[1] pojawiają się na szerszą skalę już od jesieni 2024 r. Władze i dowództwo armii unikały decyzji, które mogłyby doprowadzić do szybkiej poprawy sytuacji, w tym zapewnienia warunków stabilnej rozbudowy SOU.