Przekaż 1% na naukę - Twoja pomoc ma znaczenie
17 Luty 2021, Ilona Kondrat
..
Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
23 Grudzień 2020, Ilona Kondrat
..
Muzeum opowieści
17 Listopad 2020, Ilona Kondrat
Ten projekt miał przede wszystkim pokazać, że opowieść może być tak samo rekwizytem muzealnym jak zabytkowa szafa czy kufer. Opowieść jako rekwizyt jest jednak lepsza, bo jest żywa. Nie funkcjonuje bez twórcy, nawet jeśli twórca jest fizycznie nieobecny. To, co powstało w ramach projektu "Mój cud nad Wisłą. Mój cud nad Bugiem" jest tylko początkiem utkanej nici opowieści.....
Mój cud nad Wisłą. Mój cud nad Bugiem.
06 Sierpień 2020, Ilona Kondrat
..
Od 11 maja zapraszamy na zajęcia online UOTW!
09 Maj 2020, Ilona Kondrat
..
Przekaż 1% na naukę - Twoja pomoc ma znaczenie
30 Kwiecień 2020, Ilona Kondrat
..
Informacja dla Słuchaczy UOTW
11 Marzec 2020, Ilona Kondrat
Drodzy, zgodnie z zaleceniami i w trosce o Wasze zdrowie informujemy, że do końca kwietnia br. odwołujemy wszystkie zajęcia Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku działającego przy TDW. Dbajcie o siebie!..
Trwa projekt "Poruszamy dziedzictwo" ("Heritage in Motion")
16 Październik 2019, Ilona Kondrat
11 października br. rozpoczął się projektu "Poruszamy dziedzictwo", w ramach którego poznajemy i promujemy wiedzę o kulturowym dziedzictwie lokalnym i europejskim oraz wspólnie wyznaczymy ścieżki dziedzictwa kulturowego na terenie Mazowsza. W ramach działań odbędą się warsztaty, wykłady i wspólne poszukiwania dziedzictwa kulturowego w najbliższym otoczeniu...
Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 UOTW
07 Październik 2019, Ilona Kondrat
Serdecznie zapraszamy na Inaugurację roku akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku działającego przy TDW. ..
WESPRZYJ NAS
Wpłać darowiznę na konto:
nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930
tytułem: darowizna na cele statutowe
KRS: 0000137258
Ośrodek Studiów Wschodnich
Krwawo stłumione protesty w Uzbekistanie
W dniach 1–2 lipca w Nukusie, stolicy autonomicznej Republiki Karakałpackiej, doszło do masowych protestów przeciwko zmianom w konstytucji Uzbekistanu, które zakładają m.in. znaczące ograniczenie prawnej odrębności tej republiki. Władze w Taszkencie podjęły wprawdzie próbę politycznego rozładowania sytuacji (prezydent Szawkat Mirzijojew przyjechał do Nukusu i przed lokalnym parlamentem ogłosił wycofanie tych propozycji), ale zarazem przystąpiły do siłowej pacyfikacji demonstracji.
Atak Rosji na Ukrainę – stan po 130 dniach
Siły ukraińskie zostały wyparte z ostatnich pozycji w obwodzie ługańskim. Po sforsowaniu rzeki Doniec i natarciu równocześnie z południa i z północy na Lisiczańsk Rosjanie zajęli miasto oraz węzłowe miejscowości łączące je z obwodem donieckim (Biłohoriwka w obwodzie ługańskim, Zołotariwka i Werchniokamjanka). Kontynuują ofensywę w kierunku zachodnim na linii Siewiersk–Bachmut–Gorłówka.
Atak Rosji na Ukrainę – stan po 127 dniach
Wojska rosyjskie posuwają się na północ w pasie pomiędzy granicą obwodów ługańskiego i donieckiego a Lisiczańskiem. Trwają walki na zachodnich obrzeżach miasta (w okolicach Wowczojariwki i Małoriazancewe), o Werchniokamjankę (najeźdźcy częściowo zajęli zlokalizowaną tam rafinerię lisiczańską) i sąsiednią Topoliwkę oraz w rejonie Wołodymyriwka–Pokrowśke na wschód od Bachmutu.