Szanowni Państwo,
Zapraszamy osoby 60+ na kolejne warsztaty tematyczne związane z pisaniem. Na warsztatach przyjrzymy się popularnym gatunkom dziennikarskim. Poćwiczymy pisanie tekstów, które pozwalają dzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i ocenami.
Warsztaty obejmują trzy spotkania w dniach 22 i 29 sierpnia oraz 5 września (wtorki) w godzinach 10:00-13:00
Zapraszamy osoby, które są gotowe wziąć udział w cyklu trzech spotkań, nie tylko w jednych zajęciach. Spotkania będą się odbywały w Sali Klubowej w siedzibie Centrum przy ul. Świętojerskiej 12a.
Z publicystycznym zacięciem (dla początkujących i średnio zaawansowanych)
Na warsztatach przyjrzymy się popularnym gatunkom dziennikarskim. Poćwiczymy pisanie tekstów, które pozwalają dzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i ocenami. Sprawdzimy też, jak to robią najlepsi. Napiszemy list do redakcji, recenzję filmową, książkową albo kulinarną, zmierzymy się z felietonem i komentarzem. Przekonamy się, czy każdy może zostać dziennikarzem i zrobimy nietypowy przegląd prasy. Zastanowimy się przy okazji, jakim językiem mówią do nas media, czym jest tabloidyzacja i czy gazeta wydawana przez hipermarket to prawdziwa gazeta.
Każdy uczestnik warsztatów:
· otrzyma bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych (zawierający m.in. przydatne wskazówki, ćwiczenia i spis lektur)
· dostanie dyplom poświadczający udział w warsztatach wspófinansowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
· będzie miał możliwość indywidualnej rozmowy z trenerami prowadzącymi warsztaty
Informacje praktyczne:
· warsztaty są całkowicie bezpłatne!
· z każdą grupą spotykamy się trzy razy – każde spotkanie to 3 godziny pracy + krótkie przerwy
· każda grupa warsztatowa liczy ok. 15–20 osób w wieku 60+
· każde zajęcia prowadzi zespół dwóch trenerów
Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęciach i poczęstunek (słodycze, owoce, kawa, herbata, zimne napoje).
Jesienią uczestników zajęć zaprosimy na dodatkowe spotkanie integracyjne podsumowujące pracę z udziałem specjalnych gości!
Zapisy
tel. 607 825 475, latoseniora@cps.srodmiesc
tel. 691 937 428, warsztaty.pisarskie@gmail
Z poważaniem
Realizatorzy Festiwalu "Lato Seniora"
Ośrodek Studiów Wschodnich
Rosyjskie postępy w obwodzie sumskim. 1210. dzień wojny
Atak Izraela na Iran – koniec wojny zastępczej, początek bezpośredniej
W nocy z 12 na 13 czerwca Izrael rozpoczął uderzenie zbrojne na Iran, które – według oficjalnych deklaracji – ma doprowadzić do zniszczenia tamtejszego programu jądrowego. W kolejnych dniach zaatakowano kilkaset celów, w tym instalacje nuklearne, wojskowe i obiekty Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (KSRI). Zabitych zostało wiele osób z kierownictwa struktur bezpieczeństwa. Liczba ofiar śmiertelnych po stronie irańskiej waha się w zależności od źródła pomiędzy 220 a 400.
Ataki Izraela na Iran – konsekwencje dla rynków ropy i gazu
Rozpoczęty 13 czerwca atak Izraela na Iran rzutuje na sytuację na rynkach surowców energetycznych. Niemal natychmiast wzrosły ceny – kontrakty miesięczne na ropę marki Brent o ok. 8–13%, do 75–78 dolarów za baryłkę. Pomimo obustronnych nalotów i punktowych zniszczeń w irańskiej i izraelskiej infrastrukturze energetycznej przez kolejne dni ceny utrzymywały się na w miarę stabilnym, a nawet nieco niższym poziomie. Podniosły się też o kilka procent ceny gazu na europejskiej giełdzie TTF.