Contacts

drukuj
asd1, 17.10.2015

Democratic Society East Foundation

34 Tamka str., office 14

00-355 Warsaw

Poland

tel/fax: (48) 22 828 13 06

www.tdw.org.pl

tdw@tdw.org.pl

NIP: 526 26 78 504

KRS: 0000137258

REGON: 015278229

 

Our team:

Aleksandra Kujawska, Chairwoman of the Board

akujawska@tdw.org.pl

 

Agnieszka Nowińska, Deputy Chairwoman of the Board - Georgia, Armenia, Belarus

anowinska@tdw.org.pl

 

Aleksandra Grabowska - Henschel, Secretary of the Board – Georgia, Armenia, Tajikistan

agrabowska@tdw.org.pl

 

Marcin Bank - Georgia / marcinbank@tdw.org.pl

 

Małgorzata Biczyk - Tajikistanmbiczyk@tdw.org.pl

 

Artur Kacprzak - Ukraine / akacprzak@tdw.org.pl

 

Barbara Klimek - Tajikistan / bklimek@tdw.org.pl

 

Paweł Kost - Ukraine / pkost@tdw.org.pl

 

Elżbieta Kowalska – Center of Education and Activation of Seniors/ ekowalska@tdw.org.pl

 

Rostysław Kramar - Ukraine / rkramar@tdw.org.pl

 

Irena Skowera – Office Assistant / iskowera@tdw.org.pl

 

 

język polskijęzyk angielski

Ośrodek Studiów Wschodnich

Chiny: pułapki „wojny ludowej” z koronawirusem

Mimo ogłoszenia w marcu br. przełomu w walce z pandemią COVID-19 Chiny wciąż zmagają się z nowymi ogniskami zachorowań. 12 maja władze Wuhan, stolicy prowincji Hubei po wykryciu sześciu nowych przypadków COVID-19 podjęły decyzję o przetestowaniu na obecność koronawirusa wszystkich mieszkańców miasta w ciągu 10 dni. 18 maja wprowadzono ścisłą kwarantannę miasta Shulan w prowincji Jilin, gdzie wykryto nowe ognisko zachorowań. Wszyscy mieszkańcy mają zakaz opuszczania domów, tylko raz na dwa dni jeden z członków rodziny może wyjść po zaopatrzenie.

Kaukaski węzeł gordyjski

Konflikt wokół Górskiego Karabachu to „matka” wszystkich poradzieckich konfliktów. Jest najstarszym z nich, angażuje największą liczbę aktorów (w tym mediatorów i pośredników), obejmuje też najwięcej wymiarów: militarny, polityczny, gospodarczy i społeczny. Kwestia karabaska zdominowała poradziecką historię Armenii i Azerbejdżanu, kształtując ich nowoczesne państwowości, odcisnęła trwałe piętno na regionie, w tym jego infrastrukturze transportowej, a dla Rosji stała się instrumentem kontroli nad Kaukazem Południowym.

Izrael: początek procesu Netanjahu

24 maja w Jerozolimie rozpoczął się proces premiera Izraela Binjamina Netanjahu oskarżonego w trzech sprawach karnych. We wszystkich zarzuty dotyczą oszustwa i nadużycia urzędu, w jednej także przekupstwa. Premiera oskarża się m.in. o to, że w latach 2007–2016 on i jego rodzina przyjęli od znajomych miliarderów z USA i Australii korzyści majątkowe (m.in. cygara, alkohol, biżuterię) o łącznej wartości ok. 200 tys. dolarów.