Contacts

drukuj
asd1, 17.10.2015

Democratic Society East Foundation

34 Tamka str., office 14

00-355 Warsaw

Poland

tel/fax: (48) 22 828 13 06

www.tdw.org.pl

tdw@tdw.org.pl

NIP: 526 26 78 504

KRS: 0000137258

REGON: 015278229

 

Our team:

Aleksandra Kujawska, Chairwoman of the Board

akujawska@tdw.org.pl

 

Agnieszka Nowińska, Deputy Chairwoman of the Board - Georgia, Armenia, Belarus

anowinska@tdw.org.pl

 

Aleksandra Grabowska - Henschel, Secretary of the Board – Georgia, Armenia, Tajikistan

agrabowska@tdw.org.pl

 

Marcin Bank - Georgia / marcinbank@tdw.org.pl

 

Małgorzata Biczyk - Tajikistanmbiczyk@tdw.org.pl

 

Artur Kacprzak - Ukraine / akacprzak@tdw.org.pl

 

Barbara Klimek - Tajikistan / bklimek@tdw.org.pl

 

Paweł Kost - Ukraine / pkost@tdw.org.pl

 

Elżbieta Kowalska – Center of Education and Activation of Seniors/ ekowalska@tdw.org.pl

 

Rostysław Kramar - Ukraine / rkramar@tdw.org.pl

 

Irena Skowera – Office Assistant / iskowera@tdw.org.pl

 

 

język polskijęzyk angielski

Ośrodek Studiów Wschodnich

Niemiecki biznes z Merkel w Chinach

W dniach 5–7 września Angela Merkel po raz dwunasty w okresie swojego urzędowania złożyła wizytę w Chinach. Kanclerz towarzyszyła 25-osobowa delegacja czołowych przedstawicieli niemieckiej gospodarki, reprezentowane były m.in.: Siemens, Allianz, BASF, Daimler, Deutsche Bank, BMW, VW, Fraport. Zawarto jedenaście porozumień gospodarczych (wybór w Aneksie). W ramach rozbudowanej sieci relacji bilateralnych kanclerz uczestniczyła w szóstym posiedzeniu Komisji Doradczej Gospodarki Chińsko-Niemieckiej oraz w zakończeniu Chińsko-Niemieckiego Forum Dialogu.

Abchazja: reelekcja Chadżimby

8 września w drugiej turze wyborów prezydenckich w nieuznawanej przez społeczność międzynarodową separatystycznej Abchazji zwyciężył dotychczasowy szef parapaństwa Raul Chadżimba, pokonując niewielką przewagą głosów kandydata opozycji Ałchasa Kwicynię (47,4 vs 46,2%, resztę stanowiły głosy nieważne lub oddane przeciwko obu kandydatom). Frekwencja wyniosła 66%. Opozycja, powołując się na uchybienia proceduralne, nie wyklucza oprotestowania wyników w sądzie.

Represje i fałszerstwa: wybory regionalne w Rosji

8 września w Rosji odbyły się doroczne wybory regionalne i lokalne. Wybierano m.in. 16 gubernatorów, deputowanych 13 parlamentów regionalnych, w tym na terytoriach okupowanych: na Krymie i w Sewastopolu, ponadto merów miast, członków rad miejskich i radnych municypalnych. Najistotniejsze dla Kremla były wybory do moskiewskiej dumy (rady miejskiej), a także te w Sankt Petersburgu: gubernatorskie i municypalne.