Życzenia noworoczne dla słuchaczy UOTW i nie tylko, a także kiedy spotykamy się po przerwie świątecznej.

drukuj
Barbara Słomka, 03.01.2019

Wszystkim słuchaczom naszego UOTW i osobom ich bliskim życzę z okazji właśnie rozpoczętego roku 2019, aby był on dla wszystkich szczęśliwy i żeby realizowały się marzenia, postanowienia i obietnice. W roku tym będziemy odpoczywać i relaksować się na wielu bardzo ciekawych, mam taką nadzieję, wyjazdach pobytowych, co wiąże się z integracją całej dużej grupy słuchaczy, czyli nas i tego również wszystkim życzę.

A teraz zaproszenie naszej koleżanki Basi Żbikowskiej, która śpiewa w chórze "Polonia":

Warszawski Chór Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego zaprasza na KONCERT KOLĘD, który odbędzie się w kościele Św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie w niedzielę 6 stycznia 2019 ok. godz. 11.00 (po mszy o godz. 10.00, podczas której chór również będzie śpiewał). 

 

 

Pierwsze spotkanie po przerwie świątecznej dopiero w środę 9 stycznia o 10-tej na warsztatach (2 piętro OSiRu), potem o 11-tej wykład z politologii w dużej sali i oczywiście o 12-tej pilates.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.