Życzenia noworoczne dla słuchaczy UOTW i nie tylko, a także kiedy spotykamy się po przerwie świątecznej.

drukuj
Barbara Słomka, 03.01.2019

Wszystkim słuchaczom naszego UOTW i osobom ich bliskim życzę z okazji właśnie rozpoczętego roku 2019, aby był on dla wszystkich szczęśliwy i żeby realizowały się marzenia, postanowienia i obietnice. W roku tym będziemy odpoczywać i relaksować się na wielu bardzo ciekawych, mam taką nadzieję, wyjazdach pobytowych, co wiąże się z integracją całej dużej grupy słuchaczy, czyli nas i tego również wszystkim życzę.

A teraz zaproszenie naszej koleżanki Basi Żbikowskiej, która śpiewa w chórze "Polonia":

Warszawski Chór Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego zaprasza na KONCERT KOLĘD, który odbędzie się w kościele Św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie w niedzielę 6 stycznia 2019 ok. godz. 11.00 (po mszy o godz. 10.00, podczas której chór również będzie śpiewał). 

 

 

Pierwsze spotkanie po przerwie świątecznej dopiero w środę 9 stycznia o 10-tej na warsztatach (2 piętro OSiRu), potem o 11-tej wykład z politologii w dużej sali i oczywiście o 12-tej pilates.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.