Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Polityki Senioralnej

drukuj
Barbara Słomka, 04.10.2017

Szanowni Państwo,


w załączeniu przesyłam zawiadomienie o planowanym posiedzeniu Komisji Polityki Senioralnej 11.10.2017 r. godz. 16.00 sala nr 23 (G) wraz z materiałami. 

Uwaga:
W związku z formalnymi wymogami wstępu do budynków sejmowych prosimy o pisemne zgłaszanie na adres email: 
kpsn@sejm.gov.pl  nazwisk osób delegowanych na posiedzenie Komisji (wraz z podaniem zajmowanego stanowiska) do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym posiedzenie. Przed posiedzeniem Komisji prosimy o kierowanie delegowanych osób do Działu Przepustek przy ul. Wiejskiej 4/6/8 (bud. H) po jednorazowe karty wstępu, które będą wystawiane na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. 


Z poważaniem 
Elżbieta Przybylska 
Starszy Sekretarz Komisji 

Komisja Polityki Senioralnej 
Biuro Komisji Sejmowych
Kancelaria Sejmu
 

ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa
T: +48 22 694-10-84 

 e-mail: kpsn@sejm.gov.pl 

 
 
 

    

Warszawa, 4 października 2017 r.

SEJM

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

VIII kadencja

Komisja Polityki Senioralnej

PSN-0140-45/2017

 

 

 

Przewodnicząca Komisji Polityki Senioralnej uprzejmie zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się 11 października 2017 r. (środa), w sali im. Tadeusza Mazowieckiego
(nr 23, bud. G)
w gmachu Sejmu RP w Warszawie, przy ul. Wiejskiej 4/6/8.

 

Początek posiedzenia o godz. 16.00.

 

Porządek dzienny:

 

Rozpatrzenie informacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Infrastruktury i Budownictwa na temat bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym.

 

Przewodnicząca Komisji

(-) Małgorzata Zwiercan

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.