Zaproszenie na wykład w Łazienkach Królewskich 30 listopada 2016 roku o Janie Chrystianie Kamsetzerze

drukuj
Barbara Słomka, 29.11.2016

 

Szanowni Państwo,

już w najbliższą środę 30 listopada o godzinie 18-tej w Pałacu na Wyspie odbędzie się wykład "Jan Chrystian Kamsetzer a nowy model kariery artystycznej w nowożytnej Polsce ". O tym znakomitym artyście: rysowniku, projektancie i architekcie, jego karierze na dworze Stanisława Augusta i intrygujących kolejach losu opowie dr hab. Barbara Arciszewska, dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wykład jest częścią cyklu "Oświeceniowa republika marzeń".

30 listopada, godz. 18.00, Pałac na Wyspie. Wstęp wolny.

 

Więcej informacji:

 

http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/jan-chrystian-kamsetzer-a-nowy-model-kariery-artystycznej-w

 

zaprasza pani Agnieszka Kwiecień 

pr manager 

oraz Towarzystwo Demokratyczne Wschód

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Walki na pograniczu tadżycko-kirgiskim

Od 28 kwietnia trwają starcia w okolicy tadżyckiej eksklawy Woruch położonej na terytorium Kirgistanu. Brały w nich udział siły organów bezpieczeństwa obu państw, Tadżycy użyli artylerii i śmigłowców. Według oficjalnych danych z 30 kwietnia zginęło 13 obywateli Kirgistanu (w tym co najmniej trzech żołnierzy strzegącego granicy specnazu), a 134 jest rannych. Ze strefy walk ewakuowano 1,5 tys. osób. Co najmniej jedna wioska została zniszczona i zajęta przez siły tadżyckie. Zniszczeniu uległa także część kirgiskiej infrastruktury granicznej.

Ukraina: zmiany kadrowe w sektorze energetyki

28 kwietnia rząd Ukrainy zdymisjonował radę nadzorczą państwowego koncernu energetycznego Naftohaz oraz szefa jego zarządu Andrija Kobolewa, a następnie ponownie powołał radę nadzorczą w tym samym składzie do czasu przeprowadzenia konkursu na jej nowych członków. Pełniącym obowiązki przewodniczącego zarządu został mianowany obecny p.o. ministra energetyki Jurij Witrenko. Formalną przyczyną tych działań były wyniki finansowe koncernu za 2020 r. – zanotował on wtedy 19 mld hrywien (ok. 680 mln dolarów) straty.

COVID-19 w Rumunii: bilans zarządzania pandemicznego

Rumunia przeszła już przez tegoroczny szczyt zachorowań na COVID-19, a liczba nowych przypadków systematycznie spada. Ustabilizowała się także rosnąca od początku marca średnia tygodniowa liczba zgonów, która od 8 kwietnia wynosi ok. 150 dziennie. Nie jest jednak pewne, czy trend spadkowy nie zostanie zahamowany po prawosławnych świętach wielkanocnych, które w tym roku obchodzone są 2 maja. Przebieg pandemii potwierdza stosunkowo wysoką sprawność instytucji państwowych.