Zaproszenie na warsztaty związane z pisaniem

drukuj
Barbara Słomka, 08.08.2017

Szanowni Państwo,

Zapraszamy osoby 60+ na kolejne warsztaty tematyczne związane z pisaniem. Na warsztatach przyjrzymy się popularnym gatunkom dziennikarskim. Poćwiczymy pisanie tekstów, które pozwalają dzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i ocenami.

Warsztaty obejmują trzy spotkania w dniach 22 i 29 sierpnia oraz 5 września (wtorki) w godzinach 10:00-13:00

Zapraszamy osoby, które są gotowe wziąć udział w cyklu trzech spotkań, nie tylko w jednych zajęciach. Spotkania będą się odbywały w Sali Klubowej w siedzibie Centrum przy ul. Świętojerskiej 12a.

Z publicystycznym zacięciem (dla początkujących i średnio zaawansowanych)

Na warsztatach przyjrzymy się popularnym gatunkom dziennikarskim. Poćwiczymy pisanie tekstów, które pozwalają dzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i ocenami. Sprawdzimy też, jak to robią najlepsi. Napiszemy list do redakcji, recenzję filmową, książkową albo kulinarną, zmierzymy się z felietonem i komentarzem. Przekonamy się, czy każdy może zostać dziennikarzem i zrobimy nietypowy przegląd prasy. Zastanowimy się przy okazji, jakim językiem mówią do nas media, czym jest tabloidyzacja i czy gazeta wydawana przez hipermarket to prawdziwa gazeta.   

Każdy uczestnik warsztatów:

·         otrzyma bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych (zawierający m.in. przydatne wskazówki, ćwiczenia i spis lektur)

·         dostanie dyplom poświadczający udział w warsztatach wspófinansowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

·         będzie miał możliwość indywidualnej rozmowy z trenerami prowadzącymi warsztaty

Informacje praktyczne:

·         warsztaty są całkowicie bezpłatne!

·         z każdą grupą spotykamy się trzy razy – każde spotkanie to 3 godziny pracy + krótkie przerwy

·         każda grupa warsztatowa liczy ok. 15–20 osób w wieku 60+

·         każde zajęcia prowadzi zespół dwóch trenerów

Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęciach i poczęstunek (słodycze, owoce, kawa, herbata, zimne napoje).

Jesienią uczestników zajęć zaprosimy na dodatkowe spotkanie integracyjne podsumowujące pracę z udziałem specjalnych gości!

Zapisy

tel. 607 825 475, latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl  

tel. 691 937 428, warsztaty.pisarskie@gmail.com

 

Z poważaniem

Realizatorzy Festiwalu "Lato Seniora"

 

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.