Zaproszenie na warsztaty związane z pisaniem

drukuj
Barbara Słomka, 08.08.2017

Szanowni Państwo,

Zapraszamy osoby 60+ na kolejne warsztaty tematyczne związane z pisaniem. Na warsztatach przyjrzymy się popularnym gatunkom dziennikarskim. Poćwiczymy pisanie tekstów, które pozwalają dzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i ocenami.

Warsztaty obejmują trzy spotkania w dniach 22 i 29 sierpnia oraz 5 września (wtorki) w godzinach 10:00-13:00

Zapraszamy osoby, które są gotowe wziąć udział w cyklu trzech spotkań, nie tylko w jednych zajęciach. Spotkania będą się odbywały w Sali Klubowej w siedzibie Centrum przy ul. Świętojerskiej 12a.

Z publicystycznym zacięciem (dla początkujących i średnio zaawansowanych)

Na warsztatach przyjrzymy się popularnym gatunkom dziennikarskim. Poćwiczymy pisanie tekstów, które pozwalają dzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i ocenami. Sprawdzimy też, jak to robią najlepsi. Napiszemy list do redakcji, recenzję filmową, książkową albo kulinarną, zmierzymy się z felietonem i komentarzem. Przekonamy się, czy każdy może zostać dziennikarzem i zrobimy nietypowy przegląd prasy. Zastanowimy się przy okazji, jakim językiem mówią do nas media, czym jest tabloidyzacja i czy gazeta wydawana przez hipermarket to prawdziwa gazeta.   

Każdy uczestnik warsztatów:

·         otrzyma bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych (zawierający m.in. przydatne wskazówki, ćwiczenia i spis lektur)

·         dostanie dyplom poświadczający udział w warsztatach wspófinansowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

·         będzie miał możliwość indywidualnej rozmowy z trenerami prowadzącymi warsztaty

Informacje praktyczne:

·         warsztaty są całkowicie bezpłatne!

·         z każdą grupą spotykamy się trzy razy – każde spotkanie to 3 godziny pracy + krótkie przerwy

·         każda grupa warsztatowa liczy ok. 15–20 osób w wieku 60+

·         każde zajęcia prowadzi zespół dwóch trenerów

Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęciach i poczęstunek (słodycze, owoce, kawa, herbata, zimne napoje).

Jesienią uczestników zajęć zaprosimy na dodatkowe spotkanie integracyjne podsumowujące pracę z udziałem specjalnych gości!

Zapisy

tel. 607 825 475, latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl  

tel. 691 937 428, warsztaty.pisarskie@gmail.com

 

Z poważaniem

Realizatorzy Festiwalu "Lato Seniora"

 

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.