Zaproszenie na koncerty i prelekcje dla słuchaczy UOTW

drukuj
Barbara Słomka, 04.01.2018

W Świątyni Opatrzności Bożej maja odbyć się dwa koncerty kolędowe.

- w sobotę 6 stycznia o godzinie 17-tej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego

 - w piątek 2 lutego o godzinie 19-tej w wykonaniu zespołu Golec Orkestra

Na obydwa koncerty wstęp wolny, jednak polecam przyjście nieco wcześniejsze, aby zająć wygodne miejsca siedzące.

 

Następne zaproszenie jest na prelekcję. Ma ona odbyć się jutro (5 stycznia - piątek) w Klubokawiarni Tam i z Powrotem, która mieści się na ulicy Odyńca 71 na Mokotowie, w godzinach 19.00-21.00. A temat to " Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska"

krótka notka o prelekcji:
 
"Po raz kolejny udamy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie – Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji. Zobaczymy najgłębsze słodkowodne jezioro świata – Bajkał. Popłyniemy w rejs po Bajkale. Czekają nas piesze wycieczki po wyspie Olchon, półwyspie Święty Nos i górach Chamar-Daban oraz niekończące się lasy Syberii. Poznamy znikające kultury plemion syberyjskich takich jak Buriaci czy Ewenkowie. Odkryjemy świat na pograniczu wielu religii: buddyzmu, szamanizmu i prawosławia. (odwiedzimy m. in. Iwołgińsk – centrum buddyzmu tybetańskiego w Rosji). Zobaczymy także miasta z końca świata: Irkuck i Ułan Ude."
 
 
No i kolejne zaproszenia na występy chóru Polonia kolędującego w kościołach, w wielu warszawskich dzielnicach:
 
Zapraszam serdecznie na KONCERTY KOLĘD w wykonaniu Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego. Każdy z koncertów poprzedzony będzie mszą św. , podczas której chór będzie również śpiewał. 
Do wyboru są następujące terminy i miejsca:
Niedziela 7 stycznia, ok. godz .10.45 (po mszy o g. 10.00) – Kościół św. Aleksandra, pl. Trzech Krzyży, Warszawa
 
Niedziela 7 stycznia, godz. 19.00 (po mszy o g. 18.00) – Kościół św. Feliksa z Kantalicjo , ul. Kościuszkowców 85A,  Warszawa – Marysin Wawerski
 
Niedziela 14 stycznia, godz. 13.00 (po mszy o godz. 12.00) – Świątynia Opatrzności Bożej, ul. Hlonda 1
 
Niedziela 21 stycznia, godz. 19.00 (po mszy o g. 18.00) – Kościół św. Huberta w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 23
 
WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE KONCERTY
 
 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.