Zaproszenie na koncerty i prelekcje dla słuchaczy UOTW

drukuj
Barbara Słomka, 04.01.2018

W Świątyni Opatrzności Bożej maja odbyć się dwa koncerty kolędowe.

- w sobotę 6 stycznia o godzinie 17-tej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego

 - w piątek 2 lutego o godzinie 19-tej w wykonaniu zespołu Golec Orkestra

Na obydwa koncerty wstęp wolny, jednak polecam przyjście nieco wcześniejsze, aby zająć wygodne miejsca siedzące.

 

Następne zaproszenie jest na prelekcję. Ma ona odbyć się jutro (5 stycznia - piątek) w Klubokawiarni Tam i z Powrotem, która mieści się na ulicy Odyńca 71 na Mokotowie, w godzinach 19.00-21.00. A temat to " Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska"

krótka notka o prelekcji:
 
"Po raz kolejny udamy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie – Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji. Zobaczymy najgłębsze słodkowodne jezioro świata – Bajkał. Popłyniemy w rejs po Bajkale. Czekają nas piesze wycieczki po wyspie Olchon, półwyspie Święty Nos i górach Chamar-Daban oraz niekończące się lasy Syberii. Poznamy znikające kultury plemion syberyjskich takich jak Buriaci czy Ewenkowie. Odkryjemy świat na pograniczu wielu religii: buddyzmu, szamanizmu i prawosławia. (odwiedzimy m. in. Iwołgińsk – centrum buddyzmu tybetańskiego w Rosji). Zobaczymy także miasta z końca świata: Irkuck i Ułan Ude."
 
 
No i kolejne zaproszenia na występy chóru Polonia kolędującego w kościołach, w wielu warszawskich dzielnicach:
 
Zapraszam serdecznie na KONCERTY KOLĘD w wykonaniu Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego. Każdy z koncertów poprzedzony będzie mszą św. , podczas której chór będzie również śpiewał. 
Do wyboru są następujące terminy i miejsca:
Niedziela 7 stycznia, ok. godz .10.45 (po mszy o g. 10.00) – Kościół św. Aleksandra, pl. Trzech Krzyży, Warszawa
 
Niedziela 7 stycznia, godz. 19.00 (po mszy o g. 18.00) – Kościół św. Feliksa z Kantalicjo , ul. Kościuszkowców 85A,  Warszawa – Marysin Wawerski
 
Niedziela 14 stycznia, godz. 13.00 (po mszy o godz. 12.00) – Świątynia Opatrzności Bożej, ul. Hlonda 1
 
Niedziela 21 stycznia, godz. 19.00 (po mszy o g. 18.00) – Kościół św. Huberta w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 23
 
WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE KONCERTY
 
 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.