Zaproszenie do konsultacji kształtu kart do głosowania

drukuj
Barbara Słomka, 25.04.2017

Szanowni Państwo,

Przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje społeczne, dotyczące kształtu kart do głosowania w tych wyborach. Sędziowie - członkowie PKW oraz Szef Krajowego Biura Wyborczego spotykają się z przedstawicielami różnych środowisk, by rozmawiać o tym, jak powinna wyglądać karta wyborcza, by nie nastręczała żadnego kłopotu obywatelom. To wszak wyborcy będą posługiwać się kartą, korzystając w ten sposób ze swojego fundamentalnego prawa, jakim jest oddanie głosu w demokratycznych wyborach.

Szczególnie zależy nam na opinii środowisk Seniorów, skupionych w Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Państwa doświadczenie z udziału w wielu aktach wyborczych jak również Państwa społeczne zaangażowanie jest dla nas bardzo ważne. To Państwo także możecie zanieść uzyskaną podczas konsultacji wiedzę dalej, do swoich bliskich i znajomych.

Proponujemy Państwu udział w konsultacjach. Chcemy zaprezentować Państwu kartę – broszurę formatu A4, która jest propozycją wyjściową PKW do tych konsultacji oraz alternatywne propozycje. Chcemy rozmawiać także o tym, co zrobić, by udział obywateli w wyborach był jak największy.

Jesteśmy gotowi dopasować się z terminem spotkania do Państwa harmonogramu.  Z naszej strony w spotkaniu bierze udział jeden z członków Państwowej Komisji Wyborczej lub przedstawiciel Krajowego Biura Wyborczego.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie pytań lub wątpliwości.

Głos każdego Wyborcy jest dla nas niezwykle cenny.

Z poważaniem

anna_godzwon