Zakończenie roku akademickiego i prośba o zwrot 10 zł za Teatr Wielki

drukuj
Barbara Słomka, 22.05.2018

Dzień dobry. Ja tym razem chciałam Państwu przypomnieć, że w tym roku akademickim koleżanka Jola Tracewska zorganizowała dla słuchaczy naszego UOTW zwiedzanie z przewodnikami Teatru Wielkiego aż w czterech turach, ponieważ było aż takie zapotrzebowanie. Każdy chętny zapisywał się na listę na oznaczony termin i było powiedziane, że jest zobowiązany uiścić 10 zł. dla przewodnika za tę wspaniałą przygodę niemożliwą dla zwykłego widza oglądającego opery czy balety od strony widowni. Osoby, które zapisały się na 8 maja niestety nie pojawiły się o godzinie 9-tej, jak było ustalone w Teatrze Wielkim. Ja rozumiem, że minęło sporo czasu od zapisu i niestety nikt włącznie ze mną nie przypomniał o tym wydarzeniu. Ja byłam w drugim terminie, który miałam zanotowany w kalendarzu (więc trudno zapomnieć) i rozesłałam zdjęcia ze zwiedzania. A teraz wyniknął problem i bardzo nieprzyjemna sytuacja. Pomimo, że nikt nie zjawił się w tym ostatnim terminie, jednak dwie przewodniczki czekały, aby wykonać swoją pracę. Należy po prostu jednak zwrócić zaległe pieniążki, bo w tym czasie mogły panie mieć inne wycieczki, a czekały na naszych słuchaczy. Już dwie osoby zapłaciły po 10 złotych koleżance Joli i bardzo im za to dziękujemy. Jednak proszę wszystkich, którzy mieli 8 maja zwiedzać Teatr Wielki, aby jutro, tj. 23 maja wnieśli tę skromną zaległą opłatę do koleżanki Joli, lub do mnie, zwróci się zaległość i wyjdziemy z twarzą z tego nieprzyjemnego incydentu.

Przypominam, że zakończenie roku akademickiego 2017/2018 odbędzie się w sali gimnastycznej OSiRu o godzinie 11-tej.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.