Zakończenie roku akademickiego i prośba o zwrot 10 zł za Teatr Wielki

drukuj
Barbara Słomka, 22.05.2018

Dzień dobry. Ja tym razem chciałam Państwu przypomnieć, że w tym roku akademickim koleżanka Jola Tracewska zorganizowała dla słuchaczy naszego UOTW zwiedzanie z przewodnikami Teatru Wielkiego aż w czterech turach, ponieważ było aż takie zapotrzebowanie. Każdy chętny zapisywał się na listę na oznaczony termin i było powiedziane, że jest zobowiązany uiścić 10 zł. dla przewodnika za tę wspaniałą przygodę niemożliwą dla zwykłego widza oglądającego opery czy balety od strony widowni. Osoby, które zapisały się na 8 maja niestety nie pojawiły się o godzinie 9-tej, jak było ustalone w Teatrze Wielkim. Ja rozumiem, że minęło sporo czasu od zapisu i niestety nikt włącznie ze mną nie przypomniał o tym wydarzeniu. Ja byłam w drugim terminie, który miałam zanotowany w kalendarzu (więc trudno zapomnieć) i rozesłałam zdjęcia ze zwiedzania. A teraz wyniknął problem i bardzo nieprzyjemna sytuacja. Pomimo, że nikt nie zjawił się w tym ostatnim terminie, jednak dwie przewodniczki czekały, aby wykonać swoją pracę. Należy po prostu jednak zwrócić zaległe pieniążki, bo w tym czasie mogły panie mieć inne wycieczki, a czekały na naszych słuchaczy. Już dwie osoby zapłaciły po 10 złotych koleżance Joli i bardzo im za to dziękujemy. Jednak proszę wszystkich, którzy mieli 8 maja zwiedzać Teatr Wielki, aby jutro, tj. 23 maja wnieśli tę skromną zaległą opłatę do koleżanki Joli, lub do mnie, zwróci się zaległość i wyjdziemy z twarzą z tego nieprzyjemnego incydentu.

Przypominam, że zakończenie roku akademickiego 2017/2018 odbędzie się w sali gimnastycznej OSiRu o godzinie 11-tej.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.