Wycieczka do Parlamentu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora

drukuj
Barbara Słomka, 06.11.2016
W dniu 14 listopada o godzinie 11-tej w budynku Senatu (ul. Wiejska 6, wejście B II, sala 217),
z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora jesteśmy zaproszeni przez Marszałka Senatu,
z którym będziemy mieli okazję się spotkać i w ramach programu: "Aktywne, Zdrowe Starzenie"
wysłuchać wystąpień ekspertów. Ponadto zwiedzimy Parlament. 
 
Chętni na wycieczkę do Parlamentu, proszę o szybkie (do 8 listopada) zgłoszenia swojego uczestnictwa (imię i nazwisko) do mnie najlepiej mailowo, lub telefonicznie.
Listę gości składającej się z nazwiska i imienia, którzy odwiedzą Parlament, trzeba wysłać do dnia 9.11.2016 roku do godziny 11-tej.
A więc macie Państwo tylko poniedziałek i wtorek na zgłaszanie chęci swojego uczestnictwa.
Piszcie, czy telefonujcie Państwo do mnie, abyśmy mogli uczestniczyć w spotkaniu i zwiedzić Parlament.
 
 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.