Wycieczka do Parlamentu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora

drukuj
Barbara Słomka, 06.11.2016
W dniu 14 listopada o godzinie 11-tej w budynku Senatu (ul. Wiejska 6, wejście B II, sala 217),
z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora jesteśmy zaproszeni przez Marszałka Senatu,
z którym będziemy mieli okazję się spotkać i w ramach programu: "Aktywne, Zdrowe Starzenie"
wysłuchać wystąpień ekspertów. Ponadto zwiedzimy Parlament. 
 
Chętni na wycieczkę do Parlamentu, proszę o szybkie (do 8 listopada) zgłoszenia swojego uczestnictwa (imię i nazwisko) do mnie najlepiej mailowo, lub telefonicznie.
Listę gości składającej się z nazwiska i imienia, którzy odwiedzą Parlament, trzeba wysłać do dnia 9.11.2016 roku do godziny 11-tej.
A więc macie Państwo tylko poniedziałek i wtorek na zgłaszanie chęci swojego uczestnictwa.
Piszcie, czy telefonujcie Państwo do mnie, abyśmy mogli uczestniczyć w spotkaniu i zwiedzić Parlament.
 
 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.