Masz 60 lat i więcej? A może jesteś w wieku 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Zgłoś się do konkursu “Seniorzy w akcji" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę" i Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Oferujemy wsparcie inkubatora i przyznajemy dotacje.
Do udziału zapraszamy: osoby 60 +, pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba 18-35 lat), społeczników, aktywnych mieszkańców.
Wiele osób dopiero po przejściu na emeryturę̨ ma czas, aby rozwijać́ swoje pasje, realizować́ marzenia i chowane do szuflady pomysły. Zmienia się rola seniorów - mogą być oni liderami, twórcami działań, a nie tylko odbiorcami usług do nich kierowanych.
Towarzystwo “ę" i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności szuka aktywnych osób 60+, które chcą̨ połączyć́ rozwijanie własnych pasji i zainteresowań́ z działaniem na rzecz innych. Do udziału w programie zapraszane są także osoby do 35 r. życia, które chcą̨ wspierać́ działania międzypokoleniowe i angażować się̨ w rozwiązywanie lokalnych problemów, takich jak np. samotność́ seniorów, brak przestrzeni do spotkań́ dla mieszkańców, brak ciekawej oferty zajęć́ dla dzieci czy niewielkie zainteresowanie lokalną historią.
Seniorzy w akcji (inkubator + dotacje) to ogólnopolski konkurs realizowany od 2008 roku ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do tej pory zrealizowano 300 działań społeczno-kulturalnych w całej Polsce, w których udział wzięło ponad 10 000 osób.
Realizatorzy projektów wezmą udział w kreatywnych warsztatach i otrzymają dotację w wysokości do 12 tys. zł.
Nabór do konkursu trwa do 28 marca 2017 r.
Więcej informacji: www.seniorzywakcji.pl.
Pomysły mogą dotyczyć:
inicjatyw międzypokoleniowych,
wolontariatu osób starszych,
działań na rzecz swojego otoczenia,
działań społeczno-kulturalnych,
działań edukacyjnych i obywatelskich,
współpracy osób starszych z samorządem lokalnym.
> inkubator (warsztaty i konsultacje) i dotacje w wysokości do 12 tys. zł.
> konkurs realizowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
www.seniorzywakcji.pl
WESPRZYJ NAS
Wpłać darowiznę na konto:
nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930
tytułem: darowizna na cele statutowe
KRS: 0000137258
Ośrodek Studiów Wschodnich
Rosyjskie postępy w obwodzie sumskim. 1210. dzień wojny
Atak Izraela na Iran – koniec wojny zastępczej, początek bezpośredniej
W nocy z 12 na 13 czerwca Izrael rozpoczął uderzenie zbrojne na Iran, które – według oficjalnych deklaracji – ma doprowadzić do zniszczenia tamtejszego programu jądrowego. W kolejnych dniach zaatakowano kilkaset celów, w tym instalacje nuklearne, wojskowe i obiekty Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (KSRI). Zabitych zostało wiele osób z kierownictwa struktur bezpieczeństwa. Liczba ofiar śmiertelnych po stronie irańskiej waha się w zależności od źródła pomiędzy 220 a 400.
Ataki Izraela na Iran – konsekwencje dla rynków ropy i gazu
Rozpoczęty 13 czerwca atak Izraela na Iran rzutuje na sytuację na rynkach surowców energetycznych. Niemal natychmiast wzrosły ceny – kontrakty miesięczne na ropę marki Brent o ok. 8–13%, do 75–78 dolarów za baryłkę. Pomimo obustronnych nalotów i punktowych zniszczeń w irańskiej i izraelskiej infrastrukturze energetycznej przez kolejne dni ceny utrzymywały się na w miarę stabilnym, a nawet nieco niższym poziomie. Podniosły się też o kilka procent ceny gazu na europejskiej giełdzie TTF.