Seniorzy w akcji

drukuj
ag, 23.03.2017

Masz 60 lat i więcej? A może jesteś w wieku 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Zgłoś się do konkursu “Seniorzy w akcji" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę" i Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Oferujemy wsparcie inkubatora i przyznajemy dotacje.

Do udziału zapraszamy: osoby 60 +, pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba 18-35 lat), społeczników, aktywnych mieszkańców.

Wiele osób dopiero po przejściu na emeryturę̨ ma czas, aby rozwijać́ swoje pasje, realizować́ marzenia i chowane do szuflady pomysły. Zmienia się rola seniorów - mogą być oni liderami, twórcami działań, a nie tylko odbiorcami usług do nich kierowanych.

Towarzystwo “ę" i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności szuka aktywnych osób 60+, które chcą̨ połączyć́ rozwijanie własnych pasji i zainteresowań́ z działaniem na rzecz innych. Do udziału w programie zapraszane są także osoby do 35 r. życia, które chcą̨ wspierać́ działania międzypokoleniowe i angażować się̨ w rozwiązywanie lokalnych problemów, takich jak np. samotność́ seniorów, brak przestrzeni do spotkań́ dla mieszkańców, brak ciekawej oferty zajęć́ dla dzieci czy niewielkie zainteresowanie lokalną historią.

Seniorzy w akcji (inkubator + dotacje) to ogólnopolski konkurs realizowany od 2008 roku ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do tej pory zrealizowano 300 działań społeczno-kulturalnych w całej Polsce, w których udział wzięło ponad 10 000 osób.

Realizatorzy projektów wezmą udział w kreatywnych warsztatach i otrzymają dotację w wysokości do 12 tys. zł.

Nabór do konkursu trwa do 28 marca 2017 r.

Więcej informacji: www.seniorzywakcji.pl.

Pomysły mogą dotyczyć:

inicjatyw międzypokoleniowych,

wolontariatu osób starszych,

działań na rzecz swojego otoczenia,

działań społeczno-kulturalnych,

działań edukacyjnych i obywatelskich,

współpracy osób starszych z samorządem lokalnym.

> inkubator (warsztaty i konsultacje) i dotacje w wysokości do 12 tys. zł.

> konkurs realizowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

www.seniorzywakcji.pl

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.