Projekty w Armenii

drukuj
ag, 19.04.2016

Wsparcie środowisk proeuropejskich i mediów lokalnych w Armenii (2015)


Celem projektu było stworzenie platformy dialogu dla środowisk proeuropejskich i mediów lokalnych, umożliwiającej lepszy przepływ informacji o unijnej polityce Partnerstwa Wschodniego a także wsparcie warsztatowe mediów usprawniające ich funkcjonowanie.

To pierwszy projekt fundacji TDW realizowany w Armenii. Konkretne działania wspierające zostały poprzedzone konsultacjami w redakcjach, spotkaniami ze środowiskami proeuropejskimi. Umożliwiło to dostosowanie kolejnych przedsięwzięć do realnych potrzeb beneficjentów.

W ramach projektu zrealizowaliśmy:
 
- konsultacje w redakcjach ormiańskich mediów lokalnych;
- okrągły stół przedstawicieli ormiańskich środowisk proeuropejskich i mediów lokalnych;
- warsztaty dla redaktorów i dziennikarzy lokalnych mediów ormiańskich;
- wizytę studyjną redaktorów i dziennikarzy lokalnych mediów ormiańskich w Polsce.

Koordynator projektu: Agnieszka Nowińska / anowinska@tdw.org.pl

 
Projekt realizowany przez Towarzystwo Demokratyczne Wschód wspólnie ormiańskim partnerem Yerevan Press Club. Współfinansowany w ramach Programu Wsparcie Demokracji finansowanego z programu polskiej pomocy rozwojowej MSZ RP w 2015 r. oraz Programu RITA
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności


język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Niemcy: walka o suwerenność cyfrową

Federalny Urząd Antymonopolowy 7 lutego nakazał portalowi społecznościowemu Facebook (FB) zmianę dotychczasowych praktyk pozyskiwania danych użytkowników ze źródeł zewnętrznych (innych niż FB stron internetowych czy aplikacji) bez wyraźnego wyrażenia na to zgody przez użytkownika. Zdaniem urzędu FB nadużywa w ten sposób swojej dominującej pozycji na rynku i dopuszcza się nieuczciwej konkurencji, a użytkownicy serwisów tracą kontrolę nad sposobem wykorzystywania ich danych.

Węgry wobec oferty ocieplenia stosunków amerykańsko-węgierskich

11 lutego sekretarz stanu USA Mike Pompeo odwiedził Budapeszt w ramach wizyty w Europie. Była to pierwsza wizyta sekretarza stanu USA na Węgrzech od 2011 roku. Pompeo spotkał się z premierem Viktorem Orbánem, ministrem spraw zagranicznych oraz ministrem obrony. Głównymi tematami rozmów były stosunki węgiersko-amerykańskie, kwestia współpracy w zakresie obronności, bezpieczeństwo energetyczne, wsparcie dla Ukrainy oraz walka z wpływami Rosji i Chin. Pompeo spotkał się również z przedstawicielami organizacji pozarządowych, w tym m.in.

Bułgarskie zabiegi o realizację europejskiej nitki TurkStreamu

31 stycznia bułgarski państwowy operator systemu przesyłowego Bulgatransgaz poinformował o pozytywnym zakończeniu wiążącej procedury badania zapotrzebowania rynku na moce przesyłowe (tzw. open season) planowanego nowego gazociągu tranzytowego, który ma biec przez Bułgarię od granicy z Turcją do granicy z Serbią. Połączenie to miałoby przesyłać rosyjski gaz do Europy Południowej i Środkowej z gazociągu TurkStream łączącego rosyjski port Anapa z tureckim Kıyıköy przez Morze Czarne.