Projekt "Moja historia" - warsztat integracyjny

drukuj
Ilona Kondrat, 29.07.2019

25 lipca br. odbyły się pierwsze warsztaty integracyjne skierowane do uczestników projektu "Moja historia". Projekt realizowany jest w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa.

W ramach działań projektowych i różnorodnych warsztatów zaprosiliśmy uczestników do wspólnego wspominania, opowiadania historii, refleksji o takich wartościach jak wolność i niepodległość. Efektem kilkumiesięcznego projektu będzie wspólne stworzenie filmu dokumentującego historie, wspomnienia i opowieści o dzieciństwie, dorastaniu i życiu w niepodległej Polsce.

Uczestnikami projektu są słuchacze Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku, prowadzonego przez TDW oraz członkowie klubów seniora z miejscowości Kuligów, Dąbrówka i Trojany. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Joanna Stanowska - reżyserka, aktorka i terapeutka.
Projekt Moja historia będzie realizowany od lipca do listopada br. i zakończony zostanie uroczystymi pokazami filmowymi w miejscowościach z których pochodzą jego uczestnicy.

Projekt "Moja historia" jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Partnerem w realizacji projektu jest Stowarzyszenie Pomoc w Dolinie Dolnego Bugu.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco efektów projektu na naszej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/towarzystwo.demokratyczne.wschod/

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Nowy rząd w Bułgarii: czasowa stabilizacja władzy wykonawczej

6 czerwca parlament Bułgarii udzielił wotum zaufania rządowi koalicyjnemu, współtworzonemu przez dwa największe kluby parlamentarne: GERB–Sojusz Sił Demokratycznych (GERB–SDS) oraz Kontynuujemy Zmiany–Demokratyczna Bułgaria (PP–DB). Na jego czele stanie związany z PP Nikołaj Denkow. Za jego powołaniem opowiedziało się 130 posłów obydwu ugrupowań, a także 2 z 35 posłów Ruchu na rzecz Praw i Swobód (DPS) reprezentującego mniejszość turecką. Daje to nowemu gabinetowi stabilną większość w 240-osobowym Zgromadzeniu Narodowym.

Turcja: nowy rząd, stare wyzwania

3 czerwca w Ankarze miała miejsce ceremonia zaprzysiężenia Recepa Tayyipa Erdoğana na trzecią kadencję prezydencką. W wydarzeniu wzięły udział delegacje najwyższego szczebla (szefów państw lub rządów) z krajów sąsiadujących z Turcją – Azerbejdżanu, Gruzji i Bułgarii oraz, po raz pierwszy, Armenii – a także m.in. z Węgier, Kazachstanu i Wenezueli. Był tam również obecny sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Tego samego dnia prezydent ogłosił skład nowego rządu.

Konsekwencje rozmieszczenia rosyjskiej broni jądrowej na Białorusi

25 maja szefowie resortów obrony Rosji i Białorusi Siergiej Szojgu i Wiktar Chrenin podpisali porozumienie regulujące tryb rozmieszczenia na białoruskim terytorium rosyjskiej taktycznej broni jądrowej (TBJ). To kolejny etap realizacji zapowiedzi prezydenta FR Władimira Putina z marca br., zgodnie z którą broń taka miała być dostarczona na terytorium Republiki Białorusi do 1 lipca br.