Program wycieczki do Wrocławia w dwóch wersjach: 2 i 3 dniowej.

drukuj
Barbara Słomka, 25.01.2017

Pan Piotr Kociszewski udostępnił dla naszego UOTW program wycieczki do Wrocławia w dwóch wersjach: dwu i trzydniowej. Słuchacze proszeni są o zapoznanie się z tymi propozycjami i wybór jednego z poniżej pokazanych programów. Przewodnik napisał do słuchaczy następujący tekst:

"Zachęcam do lektury i ewentualnych pytań (p.kociszewski@pitur.pl).
Proszę zauważyć, że wersja 3-dniowa jest znacznie bardziej rozszerzona i pozwala
na spokojniejsze i dokładniejsze zwiedzanie, także obiektów, na które przy 2
dniach nie mamy czasu (Hydropolis, Muzeum Narodowe, Afrykarium).
Pozdrawiam serdecznie!

Piotr Kociszewski "

 

http://tdw.org.pl/galeria/wrocław 2016 - UTW Polna projekt popr 25.01.pdf

http://tdw.org.pl/galeria/wrocław 2016 3 dni - UTW Polna projekt popr 25.01.pdf

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.