"Potrzeby opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera" - konferencja u RPO 30 września

drukuj
Barbara Słomka, 29.09.2019

Do słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.

Szanowni Państwo,

W imieniu Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Związku Stowarzyszeń Alzheimer Polska mam przyjemność zaprosić na konferencję pt. "Potrzeby opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera", która odbędzie się 30 września 2019 r. (poniedziałek) w godzinach 11.00 – 15.00 w Biurze RPO w Warszawie przy ulicy Długiej 23/25.

Co roku we wrześniu Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska organizują konferencję poświęconą wsparciu osób żyjących z chorobą Alzheimera i ich rodzin. Podczas dotychczas organizowanych wydarzeń omawiane były tematy: potrzeby osób chorujących i ich opiekunów oraz dobre praktyki wspierania rodzin: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/konferencja-Alzheimer) oraz – jak diagnozować, jak pomagać osobom żyjącym z chorobą i ich rodzinom: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/konferencja-Alzheimer-w-rodzinie

W tym roku będziemy rozmawiać o potrzebach opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera. Zostaną też zaprezentowane dobre praktyki dot. wspierania opiekunów.

Tak jak w ubiegłych latach, wydarzenie będzie transmitowane online w Internecie, dzięki czemu Ci z Państwa, którzy nie będą mogli przybyć do nas na konferencję, mogą śledzić jej przebieg na żywo w Internecie. Zapraszamy też do rozpowszechnienia w swoich środowiskach informacji o samej konferencji, ale także na temat choroby Alzheimera. Dziś na świecie żyje blisko 47 milionów ludzi z chorobami otępiennymi. Co 3 sekundy diagnozowany jest nowy przypadek. W Polsce choruje już ok. 500 tysięcy osób, w tym 300 tysięcy na chorobę Alzheimera i liczba chorych z roku na rok wzrasta. Pomimo, że temat choroby Alzheimera jest coraz częściej podnoszony, to świadomość społeczna związanych z nią problemów cały czas jest niewystarczająca.

Bardzo liczymy na Państwa obecność w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich lub przed ekranem komputera.

Będziemy wdzięczni za zgłoszenie uczestnictwa mailowo na adres alzheimer@brpo.gov.pl lub telefonicznie 22 55 17 985 do dnia 25.09.2019 r. (liczba miejsc ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń).

Szczegółowy program konferencji w załączeniu.

Z wyrazami szacunku

Ewa Tułodziecka-Czapska

Centrum Projektów Społecznych

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

Al. Solidarności 77, 00-090 Warszawa

Tel. 22 55 17 985

INFOLINIA – 800 676 676

Poniedziałki 10.00 – 18.00

Wtorek – piątek 8.00 – 16.00

Połączenie bezpłatne z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych

Danymi dysponujemy w wyniku wcześniejszej współpracy lub pozyskaliśmy z ogólnie dostępnych źródeł.

Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 pkt. 1 lit. a RODO do czasu cofnięcia zgody. Prawo do cofnięcia zgody przysługuje w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

Dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem tych, z którymi RPO współpracuje, np. obsługującym systemy teleinformatyczne lub prowadzącym działalność pocztową, wyłącznie jednak i w oparciu o stosowne umowy. Nie będą też przekazywane do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych, ani przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania.

Osobom, których dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, a także skorzystania ze środków ochrony prawnej przed właściwym sądem.

Administratorem danych jest RPO z siedzibą przy Al. Solidarności 77 w Warszawie. W  Biurze RPO wyznaczony został Inspektor Ochrony Danych. Dane kontaktowe: inspektorochronydanych@brpo.gov.pl

http://tdw.org.pl/galeria/UOTW/Program.pdf

 

 

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Walki na pograniczu tadżycko-kirgiskim

Od 28 kwietnia trwają starcia w okolicy tadżyckiej eksklawy Woruch położonej na terytorium Kirgistanu. Brały w nich udział siły organów bezpieczeństwa obu państw, Tadżycy użyli artylerii i śmigłowców. Według oficjalnych danych z 30 kwietnia zginęło 13 obywateli Kirgistanu (w tym co najmniej trzech żołnierzy strzegącego granicy specnazu), a 134 jest rannych. Ze strefy walk ewakuowano 1,5 tys. osób. Co najmniej jedna wioska została zniszczona i zajęta przez siły tadżyckie. Zniszczeniu uległa także część kirgiskiej infrastruktury granicznej.

Ukraina: zmiany kadrowe w sektorze energetyki

28 kwietnia rząd Ukrainy zdymisjonował radę nadzorczą państwowego koncernu energetycznego Naftohaz oraz szefa jego zarządu Andrija Kobolewa, a następnie ponownie powołał radę nadzorczą w tym samym składzie do czasu przeprowadzenia konkursu na jej nowych członków. Pełniącym obowiązki przewodniczącego zarządu został mianowany obecny p.o. ministra energetyki Jurij Witrenko. Formalną przyczyną tych działań były wyniki finansowe koncernu za 2020 r. – zanotował on wtedy 19 mld hrywien (ok. 680 mln dolarów) straty.

COVID-19 w Rumunii: bilans zarządzania pandemicznego

Rumunia przeszła już przez tegoroczny szczyt zachorowań na COVID-19, a liczba nowych przypadków systematycznie spada. Ustabilizowała się także rosnąca od początku marca średnia tygodniowa liczba zgonów, która od 8 kwietnia wynosi ok. 150 dziennie. Nie jest jednak pewne, czy trend spadkowy nie zostanie zahamowany po prawosławnych świętach wielkanocnych, które w tym roku obchodzone są 2 maja. Przebieg pandemii potwierdza stosunkowo wysoką sprawność instytucji państwowych.