Obchody jubileuszowe już w najbliższy poniedziałek 22 maja 2017 roku

drukuj
Barbara Słomka, 16.05.2017

W najbliższy poniedziałek 22 maja o godzinie 11-tej w Zamku Królewskim w Sali Koncertowej odbędzie się uroczystość z okazji jubileuszu 10-lecia naszego Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku. Zaplanowano uroczyste wręczenie medali 10-latkom, czyli słuchaczom, którzy chłoną wiedzę na naszym UOTW już od 10-ciu lat. Prosimy, aby osoby te przede wszystkim przyszły do Zamku Królewskiego i zaszczyciły swoją obecnością tę uroczystość. Na zakończenie odbędzie się wykład  jubileuszowy, który poprowadzą pan Artymowski i Szczocki.

Jeszcze raz wszystkich jubilatów, jak i pozostałych słuchaczy serdecznie zapraszamy do Sali Koncertowej.

 Oczywiście w Sali kinowej Zamku, tego dnia wykładu nie będzie.

W środę dalszy ciąg obchodów w OSiRze na Polnej o godzinie 11-tej. W programie występ grupy teatralnej, podziękowania dla najbardziej aktywnych słuchaczy UOTW oraz tort urodzinowy.

Wszystkich Słuchaczy serdecznie zapraszamy.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.