Obchody jubileuszowe już w najbliższy poniedziałek 22 maja 2017 roku

drukuj
Barbara Słomka, 16.05.2017

W najbliższy poniedziałek 22 maja o godzinie 11-tej w Zamku Królewskim w Sali Koncertowej odbędzie się uroczystość z okazji jubileuszu 10-lecia naszego Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku. Zaplanowano uroczyste wręczenie medali 10-latkom, czyli słuchaczom, którzy chłoną wiedzę na naszym UOTW już od 10-ciu lat. Prosimy, aby osoby te przede wszystkim przyszły do Zamku Królewskiego i zaszczyciły swoją obecnością tę uroczystość. Na zakończenie odbędzie się wykład  jubileuszowy, który poprowadzą pan Artymowski i Szczocki.

Jeszcze raz wszystkich jubilatów, jak i pozostałych słuchaczy serdecznie zapraszamy do Sali Koncertowej.

 Oczywiście w Sali kinowej Zamku, tego dnia wykładu nie będzie.

W środę dalszy ciąg obchodów w OSiRze na Polnej o godzinie 11-tej. W programie występ grupy teatralnej, podziękowania dla najbardziej aktywnych słuchaczy UOTW oraz tort urodzinowy.

Wszystkich Słuchaczy serdecznie zapraszamy.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.