Szanowni Państwo,
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zaprasza na śniadanie filozoficzne z okazji Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej, w dniu 22 kwietnia (sobota), o godz. 12:00, Burakowska 14. Wstęp wolny.
Różne pokolenia, różne doświadczenia, różne perspektywy - Czy słyszymy to, co do siebie mówimy ? Wspólne śniadanie jest pretekstem do rozmowy o dialogu pomiędzy pokoleniami, o emocjach i szukaniu siebie w drugim człowieku, o tym, czy można żyć bez marzeń. Podczas spotkania zaplanowano wspólne przygotowanie śniadania oraz moderowaną dyskusję dotyczącą relacji pomiędzy młodymi i starszymi. Do udziału w debacie zaproszono Martynę Harland (psycholożkę, filmoznawczynię) oraz Janusza Byszewskiego (kuratora, założyciela Laboratorium Edukacji Twórczej CSW).
Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej został ustanowiony przez Komisję Europejską na 29 kwietnia. Celem inicjatywy jest promowanie komunikacji i porozumienia międzypokoleniowego oraz Unii Europejskiej przyjaznej wszystkim grupom wiekowym.
22 kwietnia (sobota), godz. 12:00-14:30
Miejsce: Burakowska 14
Wstęp wolny
Program wydarzenia w Warszawie:
12:00-13:00 – śniadanie międzypokoleniowe
13:00-14:30 – dyskusja
WESPRZYJ NAS
Wpłać darowiznę na konto:
nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930
tytułem: darowizna na cele statutowe
KRS: 0000137258
Ośrodek Studiów Wschodnich
Rosyjskie postępy w obwodzie sumskim. 1210. dzień wojny
Atak Izraela na Iran – koniec wojny zastępczej, początek bezpośredniej
W nocy z 12 na 13 czerwca Izrael rozpoczął uderzenie zbrojne na Iran, które – według oficjalnych deklaracji – ma doprowadzić do zniszczenia tamtejszego programu jądrowego. W kolejnych dniach zaatakowano kilkaset celów, w tym instalacje nuklearne, wojskowe i obiekty Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (KSRI). Zabitych zostało wiele osób z kierownictwa struktur bezpieczeństwa. Liczba ofiar śmiertelnych po stronie irańskiej waha się w zależności od źródła pomiędzy 220 a 400.
Ataki Izraela na Iran – konsekwencje dla rynków ropy i gazu
Rozpoczęty 13 czerwca atak Izraela na Iran rzutuje na sytuację na rynkach surowców energetycznych. Niemal natychmiast wzrosły ceny – kontrakty miesięczne na ropę marki Brent o ok. 8–13%, do 75–78 dolarów za baryłkę. Pomimo obustronnych nalotów i punktowych zniszczeń w irańskiej i izraelskiej infrastrukturze energetycznej przez kolejne dni ceny utrzymywały się na w miarę stabilnym, a nawet nieco niższym poziomie. Podniosły się też o kilka procent ceny gazu na europejskiej giełdzie TTF.