Komunikaty dla słuchaczy UOTW dot. zwiedzania Teatru Wielkiego i Muzeum Geologicznego oraz Kawiarenka Naukowa

drukuj
Barbara Słomka, 10.01.2018
1. Koleżanka Jolanta Traczewska załatwiła dla słuchaczy UOTW zwiedzanie Teatru Wielkiego w czterech terminach. Otóż są to terminy następujące: 16 styczeń, 26 styczeń, 30 styczeń oraz 8 maj.
Już powstały listy i Państwo powinniście pamiętać, na jaki dzień się zapisaliście. Jeżeli jednak jest z tym problem, koleżanka Jola prosi tych niepamiętających o przyjście 16 stycznia do Teatru. Będzie ona miała wszystkie listy i sprawdzi. Jeżeli okaże się, że grupa nie będzie pełna (30 osób), wówczas te osoby wejdą w pierwszym terminie (16.I), lub dowiedzą się na której liście figurują.
Godzina spotkań dla wszystkich terminów to 9-ta rano w holu na parterze przy kasach Teatru Wielkiego, gdzie będzie czekała pani przewodnik, dla której należy przygotować 10 zł.  
 
2. Koleżanka Wiesława Drozd zarezerwowała dwa terminy zwiedzania Muzeum Geologicznego przy ul. Rakowieckiej 4. Są to: 13 luty i 20 luty od godziny 11-tej. Zwiedzanie z przewodnikiem, a wstęp wolny. Koleżanka Wiesia prosi chętnych o zgłaszanie się do niej mailowo na adres : 
                      wiesawadrozd@wp.pl 
 
Serdecznie zapraszamy na najbliższą Kawiarnię Naukową, która odbędzie się 15 stycznia o godz. 18 w Pałacu Staszica. 
Podczas styczniowego spotkania Dr Martyna Molak-Tomsia będzie odpowiadał na pytanie "Antyczny DNA. Co nowego mówią nam geny zachowane w starych kościach?"
 
Pozdrawiam noworocznie,
Anna Toeplitz
 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.