Kolejny numer! Gazeta Senior KRAJ wydanie: 03/2017 r.

drukuj
Barbara Słomka, 30.08.2017
Szanowni Państwo,
 
polecamy uwadze lekturę kolejnego numeru "Gazety Senior" KRAJ i już dziś zapraszamy do dwóch zbliżających się wydań specjalnych, z okazji jesiennych Dni Seniora w Poznaniu i Wrocławiu. 
 
Aby zapoznać się z treścią wydania, kliknij LINK TUTAJ
 W tym numerze m.in. 
  • Teresa Lipowska w rozmowie z Magdą Wieteską szczerze opowiada o byciu aktorką, babcią i aktywną seniorką, ze wszystkich blaskami i cieniami tych życiowych zadań. Przy tej okazji zapraszamy do lektury książki "Nad rodzinnym albumem", którą aktualnie promuje. 
  • Kto tam puka do drzwi? Redaktor Andrzej Wasilewski zebrał doświadczenia ze spotkań z seniorami i próbuje namalować obraz polskiego seniora. Polecamy lekturę tego wyjątkowego materiału. 
  • Edukacja na emeryturze przestaje dziwić, co więcej zaczyna przybierać profesjonalne formy. Senior może sięgnąć nie tylko po Uniwersytety Trzeciego Wieku i intelektualną rekreację, ale także prawdziwy dyplom. Rekomendujemy przykład nasze redaktorki Zofii Sawikowskiej, która przeciera szlaki, w jaki sposób? Więcej na str. 6.
  • Rubryka finansowa wspiera informacją i rozwiązaniami oraz zachęca do wsparcia. Tak jak różnorodna jest starość, tak rozmaita bywa sytuacja finansowa na emeryturze. Jeden inwestuje, drugi poszukuje dodatkowych środków. Kolumna finansowa dzieli według potrzeb.
  • Nowości. Pozycje książkowe, filmowe oraz wydarzenia, wobec których nie można przejść obojętnie. 
  • Design dla seniora, ten obszar projektowania dopiero się rozwija. Produkty, którymi otaczają się osoby starsze, mają im pomagać, ale nie powinny ich stygmatyzować. Zainteresowanych zapraszamy na wystawę New Old podczas Łódź Design Festival już jesienią
  • Rubryka zdrowotna oferuje wiele interesujących tematów i rozwiązań z pogranicza zdrowia i technologii. 
  • Giełda ofert turystycznych to propozycje dla każdego i na każdą kieszeń, w tym zagranica, morze, góry i sanatoria! Zawsze jest dobry czas na choćby krótką wycieczkę. 
  • Sporo miejsca poświęcamy modzie, tej retro, ale i tej współczesnej. 
  • I wiele, wiele innych ciekawych propozycji oraz informacji. 
Zapraszamy do kontynuowania lektury czasopisma na portalu GazetaSenior.pl, gdzie znajdą Państwo obszerne wywiady i materiały zapowiedziane na łamach wydania i wiele innych wartych uwagi publikacji. 
 
Z życzeniami miłej lektury
Linda Matus 
Redaktor Naczelna i Zespół Gazety Senior
 
Udanego Dnia
Zespół Redakcji Gazety Senior
tel. 505 151 952
 
 
MediaSenior, adres do korespondencji: ul. Kazimierza Wielkiego 9/301, 50-077 Wrocław
_________________
MediaSenior Linda Matus,  ul. Kazimierza Wielkiego 9/301, 50-077 Wrocław, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP: 6121758822, REGON: 020968275 Ta wiadomość oraz wszelkie załączone do niej dokumenty są tajemnicą nadawcy i mogą podlegać ochronie prawnej. Jeżeli jest Pan/Pani niezamierzonym adresatem tej wiadomości, prosimy o poinformowanie nadawcy o tym fakcie oraz niezwłoczne usunięcie wiadomości. Jednocześnie informujemy, iż w razie niezamierzonego otrzymania tej wiadomości nie może Pan/Pani jej ujawniać, kopiować oraz wykorzystywać.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.