Kolejny numer! Gazeta Senior KRAJ wydanie: 03/2017 r.

drukuj
Barbara Słomka, 30.08.2017
Szanowni Państwo,
 
polecamy uwadze lekturę kolejnego numeru "Gazety Senior" KRAJ i już dziś zapraszamy do dwóch zbliżających się wydań specjalnych, z okazji jesiennych Dni Seniora w Poznaniu i Wrocławiu. 
 
Aby zapoznać się z treścią wydania, kliknij LINK TUTAJ
 W tym numerze m.in. 
  • Teresa Lipowska w rozmowie z Magdą Wieteską szczerze opowiada o byciu aktorką, babcią i aktywną seniorką, ze wszystkich blaskami i cieniami tych życiowych zadań. Przy tej okazji zapraszamy do lektury książki "Nad rodzinnym albumem", którą aktualnie promuje. 
  • Kto tam puka do drzwi? Redaktor Andrzej Wasilewski zebrał doświadczenia ze spotkań z seniorami i próbuje namalować obraz polskiego seniora. Polecamy lekturę tego wyjątkowego materiału. 
  • Edukacja na emeryturze przestaje dziwić, co więcej zaczyna przybierać profesjonalne formy. Senior może sięgnąć nie tylko po Uniwersytety Trzeciego Wieku i intelektualną rekreację, ale także prawdziwy dyplom. Rekomendujemy przykład nasze redaktorki Zofii Sawikowskiej, która przeciera szlaki, w jaki sposób? Więcej na str. 6.
  • Rubryka finansowa wspiera informacją i rozwiązaniami oraz zachęca do wsparcia. Tak jak różnorodna jest starość, tak rozmaita bywa sytuacja finansowa na emeryturze. Jeden inwestuje, drugi poszukuje dodatkowych środków. Kolumna finansowa dzieli według potrzeb.
  • Nowości. Pozycje książkowe, filmowe oraz wydarzenia, wobec których nie można przejść obojętnie. 
  • Design dla seniora, ten obszar projektowania dopiero się rozwija. Produkty, którymi otaczają się osoby starsze, mają im pomagać, ale nie powinny ich stygmatyzować. Zainteresowanych zapraszamy na wystawę New Old podczas Łódź Design Festival już jesienią
  • Rubryka zdrowotna oferuje wiele interesujących tematów i rozwiązań z pogranicza zdrowia i technologii. 
  • Giełda ofert turystycznych to propozycje dla każdego i na każdą kieszeń, w tym zagranica, morze, góry i sanatoria! Zawsze jest dobry czas na choćby krótką wycieczkę. 
  • Sporo miejsca poświęcamy modzie, tej retro, ale i tej współczesnej. 
  • I wiele, wiele innych ciekawych propozycji oraz informacji. 
Zapraszamy do kontynuowania lektury czasopisma na portalu GazetaSenior.pl, gdzie znajdą Państwo obszerne wywiady i materiały zapowiedziane na łamach wydania i wiele innych wartych uwagi publikacji. 
 
Z życzeniami miłej lektury
Linda Matus 
Redaktor Naczelna i Zespół Gazety Senior
 
Udanego Dnia
Zespół Redakcji Gazety Senior
tel. 505 151 952
 
 
MediaSenior, adres do korespondencji: ul. Kazimierza Wielkiego 9/301, 50-077 Wrocław
_________________
MediaSenior Linda Matus,  ul. Kazimierza Wielkiego 9/301, 50-077 Wrocław, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP: 6121758822, REGON: 020968275 Ta wiadomość oraz wszelkie załączone do niej dokumenty są tajemnicą nadawcy i mogą podlegać ochronie prawnej. Jeżeli jest Pan/Pani niezamierzonym adresatem tej wiadomości, prosimy o poinformowanie nadawcy o tym fakcie oraz niezwłoczne usunięcie wiadomości. Jednocześnie informujemy, iż w razie niezamierzonego otrzymania tej wiadomości nie może Pan/Pani jej ujawniać, kopiować oraz wykorzystywać.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.