Karteczki z danymi jadących do Inowrocławia lub/i do Łeby

drukuj
Barbara Słomka, 09.11.2018

W imieniu naszej szefowej Elżbiety proszę tych, którzy wybierają się do Inowrocławia lub/i Łeby o przygotowanie na karteczkach informacji potrzebnych do ubezpieczenia. Przede wszystkim należy ustalić, z kim zamierzacie Państwo być w pokoju i wówczas tylko jedna osoba z pokoju wypisuje dane wszystkich. (Będą to dwie, trzy osoby lub jedna w przypadku braku jeszcze pary). Proszę przygotować te dane na najbliższą środę tj. na 14-tego listopada, lub ostatecznie na następną, tj. 21 listopada.

Oto jakie dane należy podać:

     Imiona i nazwiska osób w jednym pokoju

     Daty ich urodzenia

     Pesel

     Numery telefonów

     Adres zamieszkania

    Jakim środkiem lokomocji jadą, jeżeli nie będzie to autokar, którym jedzie cała grupa.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.