Karteczki z danymi jadących do Inowrocławia lub/i do Łeby

drukuj
Barbara Słomka, 09.11.2018

W imieniu naszej szefowej Elżbiety proszę tych, którzy wybierają się do Inowrocławia lub/i Łeby o przygotowanie na karteczkach informacji potrzebnych do ubezpieczenia. Przede wszystkim należy ustalić, z kim zamierzacie Państwo być w pokoju i wówczas tylko jedna osoba z pokoju wypisuje dane wszystkich. (Będą to dwie, trzy osoby lub jedna w przypadku braku jeszcze pary). Proszę przygotować te dane na najbliższą środę tj. na 14-tego listopada, lub ostatecznie na następną, tj. 21 listopada.

Oto jakie dane należy podać:

     Imiona i nazwiska osób w jednym pokoju

     Daty ich urodzenia

     Pesel

     Numery telefonów

     Adres zamieszkania

    Jakim środkiem lokomocji jadą, jeżeli nie będzie to autokar, którym jedzie cała grupa.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.