Jutro tj 1 czerwca wyjazd do Jelitkowa. Zbiórka o 7.15

drukuj
Barbara Słomka, 31.05.2018

Informacja dla wyjeżdżających jutro tj. 1 czerwca do Jelitkowa.

Zbiórka na Placu Bankowym o 7.15. Autokar wyrusza o 7.30.

Jeszcze raz Państwu przekażę, że po dotarciu na miejsce otrzymacie Państwo ciepły posiłek.  Powrót 15 czerwca. Przejazd jest zapłacony, natomiast reszta wpłaty za pobyt w kwocie 1150 zł będzie przez Państwa uiszczana na miejscu indywidualnie (można płacić kartą płatniczą). 

W czasie pobytu przewidziane oczywiście są zabiegi, które wyznaczy lekarz. Ręczników nie trzeba wozić, ośrodek je udostępnia.

Życzę wszystkim wyjeżdżającym dobrej pogody, bez deszczu i wspaniałego wypoczynku.

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.