Jutro tj 1 czerwca wyjazd do Jelitkowa. Zbiórka o 7.15

drukuj
Barbara Słomka, 31.05.2018

Informacja dla wyjeżdżających jutro tj. 1 czerwca do Jelitkowa.

Zbiórka na Placu Bankowym o 7.15. Autokar wyrusza o 7.30.

Jeszcze raz Państwu przekażę, że po dotarciu na miejsce otrzymacie Państwo ciepły posiłek.  Powrót 15 czerwca. Przejazd jest zapłacony, natomiast reszta wpłaty za pobyt w kwocie 1150 zł będzie przez Państwa uiszczana na miejscu indywidualnie (można płacić kartą płatniczą). 

W czasie pobytu przewidziane oczywiście są zabiegi, które wyznaczy lekarz. Ręczników nie trzeba wozić, ośrodek je udostępnia.

Życzę wszystkim wyjeżdżającym dobrej pogody, bez deszczu i wspaniałego wypoczynku.

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.